شناسه خبر : 43974
تاریخ انتشار : 1398/12/10 16:57
دمشق: آمریکا نفت سوریه را از طریق ترکیه می‌فروشد

دمشق: آمریکا نفت سوریه را از طریق ترکیه می‌فروشد

وزیر تجارت سوریه: آمریکا در حالی که با تحریم سوریه واردات نفت به این کشور را ممنوع کرده با تسلط بر چاه‌های نفت سوریه آن را از طریق ترکیه می‌فروشد.

«عاطف نداف» وزیر تجارت داخلی سوریه گفت که آمریکا نفت چاه‌های سوریه را از طریق ترکیه به دیگر کشورها می‌فروشد. وزیر سوری در گفت‌وگو با یک برنامه تلویزیون روسیه تاکید کرد:« این دشمن ما آمریکاست که نفت سوریه را به ترکیه می‌فروشد و ترکیه هم آن را بعدا به کشورهای دیگر می‌فروشد. در بخش‌های دیگری از سوریه هم که نفت یافت می‌شود هنوز تاسیسات زیربنایی کاملا خرابه است خطوط ریلی و همچنین نیروگاه‌های برق خراب است. ما برق نداریم و بدون آن هم تولید محلی امکان پذیر نیست».

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، نداف افزود: «این در حالی است که سوریه مجبور به وارد کردن نفت است و خرید نفت هم جز با دلار امکان ندارد. بانک‌های سوریه از جمله بانک مرکزی تحت تحریم‌هاست و هر گونه حواله‌های مالی به سوریه از خارج ممنوع است». در اکتبر گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد:« چه بسا وقت آن رسیده است که کُردها در منطقه نفتی سوریه مستقر شوند». ترامپ این گونه توجیه کرد که آنها نیاز به پول دارند. ترامپ گفت:« ما می‌توانیم یکی از شرکای بزرگ نفتی خود را به آنجا بفرستیم تا هر چیزی را به درستی انجام بدهد». وزیر دفاع روسیه پیش‌تر گفت که آمریکا چاه‌های نفت را در سوریه به شکلی غیرقانونی به سرقت می‌برد و همزمان تحریم‌ها وارادات نفت به این کشور را ممنوع کرده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی