شناسه خبر : 43897
تاریخ انتشار : 1398/12/09 17:23
امروز در کنگره آمریکا؛ پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی جواب پس می‌دهد

امروز در کنگره آمریکا؛ پمپئو درباره ترور سردار سلیمانی جواب پس می‌دهد

برای اولین بار از زمان ترور سردار سلیمانی، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و یکی از عناصر دخیل در این اقدام جنایتکارانه، در کنگره حاضر می‌شود تا به سوالات نمایندگان در خصوص این حمله پاسخ بگوید.پرسش اصلی نمایندگان کنگره از پمپئو در این رابطه خواهد بود که آیا کاخ سفید توجیه مناسبی برای صدور فرمان ترور سردار سلیمانی داشته است یا خیر.

برای اولین بار از زمان ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، مایک پمپئو یکی از مقامات ارشد کاخ سفید در کنگره حاضر می‌شود تا به سوالات نمایندگان در خصوص این حمله پاسخ بگوید. به نوشته الجزیره پرسش اصلی نمایندگان کنگره از پمپئو در این رابطه خواهد بود که آیا کاخ سفید توجیه مناسبی برای صدور فرمان ترور سردار سلیمانی داشته است یا خیر. بعد از ترور سردار سلیمانی که به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا صادر شد

مقامات کاخ سفید مدعی شدند اسنادی در دست دارند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی در حال برنامه ریزی برای حمله به اهداف آمریکایی در منطقه خاورمیانه بوده است. بعد از گذشت چند روز اما این ادعای مقامات کاخ سفید از سوی مقامات آمریکایی تکذیب شد. در تاریخ سوم ژانویه (۱۳ دی) سردار سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، در فرودگاه بغداد هدف حمله پهپادهای آمریکایی قرار گرفته و به شهادت رسید.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی