شناسه خبر : 43871
تاریخ انتشار : 1398/12/09 14:33
رئیس‌جمهور فرانسه حملات اخیر در ادلب سوریه را محکوم کرد

رئیس‌جمهور فرانسه حملات اخیر در ادلب سوریه را محکوم کرد

رئیس‌جمهور فرانسه حملات پنجشنبه شب در ادلب سوریه را «فاجعه و جنایت بشری» خواند و آن را محکوم کرد.

به نقل از سایت خبری آناتولی، امانوئل مکرون همچنین این تحولات را «رسوایی آشکار» خواند و اظهار کرد: نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه و حملات متعدد علیه غیرنظامیان غیرقابل قبول است.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸، ترکیه و روسیه به توافق رسیدند که ادلب را به منطقه‌ای آرام تبدیل کنند که در آن اقدامات تجاوزکارانه و خشونت‌آمیز صریحاً ممنوع باشد؛ اما از آن زمان تاکنون بیش از ۱۳۰۰ غیرنظامی در حملات مختلف در این منطقه کشته شده‌اند. رسانه‌های نزدیک به مخالفان دولت اسد، دولت سوریه و نیروهای روس را مسئول این حملات می‌دانند.

بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند سوریه به دلیل حملات شدید در ماه‌های اخیر به سمت مرزهای ترکیه حرکت و تقاضای پناهندگی کرده‌اند.

پس از حملات شب گذشته به نیروهای ترکیه در حومه ادلب، سخنگوی حزب حاکم ترکیه در واکنش به اخباری درباره تصمیم این کشور برای گشودن مرزها به روی مهاجران سوری، تاکید کرد که سیاست آنکارا در مورد مهاجران تغییری نکرده است؛ اما این کشور دیگر قادر به جلوگیری از ورود آنها نیست.

پس از آن، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر و ادعا شد ترکیه مرزهای خود را به روی مهاجران سوری باز کرده تا آنها به سمت اروپا حرکت کنند.


خبرگزاری ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی