شناسه خبر : 43865
تاریخ انتشار : 1398/12/09 13:40
دخالت اتحادیه اروپا در موضوع ادلب با درخواست آتش‌بس

دخالت اتحادیه اروپا در موضوع ادلب با درخواست آتش‌بس

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا با ابراز نگرانی از افزایش درگیری‌ها و تنش در استان ادلب (سوریه)، خواستار برقراری آتش‌بس در این منطقه شد.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) گفت درگیری‌ها و عملیات در استان ادلب باید هرچه سریعتر متوقف شود.

بورل در صفحه توئیتر خود نوشت: «تنش‌های کنونی در ادلب باید به سرعت متوقف شود. خطر تبدیل شدن آن به یک درگیری نظامی نامحدود بین‌المللی  وجود دارد. همچنین باعث درد و رنج انسانی غیر قابل تحمل و به خطر افتادن غیرنظامیان شده است».

وی با دخالت در موضوع داخلی سوریه، افزود: «اتحادیه اروپا از همه طرف‌ها می‌خواهد سریعاً تنش‌ها را کاهش داده و نسبت به تمام جان باختگان ابراز تأسف کنند. اتحادیه اروپا تمام اقدامات لازم برای حفاظت از منافع امنیتی خود را انجام می‌دهد».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سپس از تماس‌های این نهاد با تمام بازیگران منطقه‌ای و درگیر در بحران ادلب خبر داد.

عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در استانهای ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته مجددا آغاز شد و کماکان ادامه دارد. ارتش سوریه شامگاه گذشته یازده منطقه را در این محور آزاد کرد.

شبکه «المیادین» بامداد امروز گزارش داد ۳۴ نظامی ترکیه در حمله هوایی که در نزدیکی روستای «الباره»، واقع در «جبل الزاویه»، در حومه استان ادلب انجام شد، کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه نیز امروز درباره کشته و مجروح شدن نظامیان ترکیه در حملات هوایی به عناصر مهاجم به ارتش سوریه توضیح داد: «آنکارا درباره حضور نظامیان خود در ادلب به ما اطلاع نداده بود. نظامیان ترکیه در میان عناصر مسلحی بودند که روز گذشته در حملات هوایی به ادلب هدف قرار گرفتند». (جزئیات بیشتر)

همچنین روز گذشته منابع خبری معارض و برخی شبکه‌ها از جمله الجزیره با اشاره به وقوع درگیری‌های شدید در شهر سراقب، ادعا کردند که گروههای تروریستی توانسته‌اند مجددا سراقب را به اشغال خود درآورند. با این حال یک منبع روس دقایقی بعد از انتشار آن خبر، سقوط سراقب را تکذیب کرده و گفت شهر در کنترل کامل ارتش سوریه است.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی