شناسه خبر : 43862
تاریخ انتشار : 1398/12/09 13:23
ناتو نشست فوق العاده برگزار می‌کند

ناتو نشست فوق العاده برگزار می‌کند

سازمان اتلانتیک شمالی "ناتو" روز جمعه در پی حمله شب گذشته (پنجشنبه) سوریه به نیروهای ترکیه در ادلب و درخواست آنکارا نشست فوق العاده برگزار می‌کند.

ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد که این سازمان به درخواست ترکیه ماده چهارم خود را اجرایی و نشست فوق العاده برگزار می‌کند.

وی در این پیام افزود: این نشست در سطح نمایندگان دائمی کشورهای عضو برگزار شده و آخرین تحولات سوریه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

استان ادلب در شمال غرب سوریه در هفته های اخیر شاهد درگیری های شدید بین نیروهای ارتش این کشور با تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای خارجی به ویژه ترکیه برای آزادسازی آخرین پایگاه اصلی تروریست ها در سوریه است.

ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه برای محاصره تروریست‌ها در آخرین پایگاه‌های خود در مناطق شمال غرب این کشور در استان‌های ادلب و حلب، تنش جدیدی را میان آنکارا و دمشق ایجاد کرده و ‌تنش‌های نظامی میان ۲ طرف را رقم زده است.

در جدید ترین تنش ها، دیده بان حقوق بشر سوریه پنجشنبه شب اعلام کرد که دست‌کم ۳۴ نظامی ترکیه در حمله هوایی در حومه ادلب کشته شدند.

استان ادلب ۱۱ درصد از خاک سوریه را تشکیل می دهد و نیروهای سوری در ماه های اخیر بخش های زیادی از آن را آزاد کرده اند.


خبرگزاری ایرنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی