شناسه خبر : 43767
تاریخ انتشار : 1398/12/08 13:10
مسکو: شیوع کروناویروس تأثیری بر اجرای پروژه‌های مشترک با ایران ندارد

مسکو: شیوع کروناویروس تأثیری بر اجرای پروژه‌های مشترک با ایران ندارد

معاون وزیر خارجه روسیه می‌گوید شیوع نوع جدید ویروس کرونا در ایران بر اجرای پروژه‌های مشترک تهران و مسکو تأثیری نخواهد داشت.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری «تاس» ضمن تأکید بر تداوم همکاری‌ها با ایران تصریح کرد که شیوع ویروس «کووید۱۹»، تأثیری بر اجرای پروژه‌های مشترک تهران و مسکو ندارد.

بر این اساس، ریابکوف در پاسخ به سؤالی درباره همکاری تهران و مسکو در پروژه‌های ارتقای تأسیسات «فردو» و نیروگاه بوشهر، گفت شیوع ویروس جدید کرونا و اقدامات پیشگیرانه‌ای که مسکو در این زمینه اتخاذ کرده است، تأثیری بر اجرای پروژه‌های مشترک ایران و روسیه نخواهد داشت.

وی در این‌باره توضیح داد: «ما به طور مداوم با آنها (ایران) در تماس هستیم. این [ویروس] تأثیری بر پروژه‌های در حال اجرا ندارد. ما همچنان برای ادامه تعاملات از طریق تبادل هیأت‌ها و دیگر خطوط ارتباطی از جمله ارتباطات ویدئویی فرصت داریم».

این دیپلمات روس اظهار داشت که تهران  اقداماتی را که مسکو روز گذشته در ارتباط با جلوگیری از شیوع و گسترش کووید۱۹ اعلام کرد، درک می‌کند.

ریابکوف در ادامه افزود: «من بر این باورم که همکاران ایرانی ما و شرکای ما در تمامی کشورها، اقدامات اعلام شده بخش‌های مربوطه فدراسیون روسیه را درک‌ می‌کنند و با آن موافق هستند. اطمینان دارم که همکاران ایرانی ما با درک و فهم، این اقدامات را می‌پذیرند».

دولت روسیه روز گذشته (چهارشنبه) در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این کشور یکسری اقدامات پیشگیرانه را اعلام کرد که از آن جمله لغو تمامی پروازها به کره جنوبی از اول مارس (۱۱ اسفندماه) به جز پرواهای یک خطوط هوایی، توقف صدور روادید عادی و ترانزیت برای شهروندان ایران و وضع محدودیت برای سفر به ایتالیا بوده است.


خبرگزاری فارس
کلید واژگان
مسکو
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی