شناسه خبر : 43723
تاریخ انتشار : 1398/12/07 21:12
ضرر 11 میلیون دلاری بخش گردشگری گرجستان از لغو پروازهای مستقیم ایران و چین

وزیر امور اقتصاد گرجستان:

ضرر 11 میلیون دلاری بخش گردشگری گرجستان از لغو پروازهای مستقیم ایران و چین

بخش گردشگری این کشور حدود 11 میلیون دلار بابت لغو پرواهای ایران و چین خسارت می‌بیند. بسته به مدت زمان طول کشیدن این بحران، این خسارت افزایش می‌یابد اما امیدوارم که دنیا به سرعت با این چالش مقابله کند

یک مقام ارشد دولت گرجستان روز چهارشنبه از ضرر چند میلیون دلاری بخش گردشگری این کشور به دلیل لغو پروازهای مستقیم ایران و چین به مقصد این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد. به نوشته خبرگزاری «ترند» «ناتیا توماوا» وزیر امور اقتصاد گرجستان گفت که بخش گردشگری این کشور حدود 11 میلیون دلار بابت لغو پرواهای ایران و چین خسارت می‌بیند.»

وی در این زمینه گفت: «بسته به مدت زمان طول کشیدن این بحران، این خسارت افزایش می‌یابد اما امیدوارم که دنیا به سرعت با این چالش مقابله کند.» توماوا از تمهیدات ویژه دولت گرجستان جهت حفظ جان شهروندان کشورش در مقابله با ویروس کرونا خبر داد. در سال 2019 حدود 9.35 میلیون نفر از گرجستان دیدار کردند که افزایش 7.8 درصدی را به نسبت سال 2018 نشان داد. سفیر ایران در تفلیس روز دوشنبه اعلام کرد که در صورت کم شدن آثار شیوع ویروس کرونا پروازهای مستقیم به ایران از سر گرفته خواهد شد. (جزئیات بیشتر)


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی