شناسه خبر : 43691
تاریخ انتشار : 1398/12/07 15:24
کرونا در ایران؛ 30 بیمار بستری در بیمارستان قم ترخیص می‌شوند

کرونا در ایران؛ 30 بیمار بستری در بیمارستان قم ترخیص می‌شوند

وزیر بهداشت گفت: حال بیماران مبتلا به کرونا رو به بهبودی است و حدود 30 بیمار بستری در بیمارستان قم ترخیص می‌شوند.سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در کل کشور در مدیریت بیماری همه تجهیزات را بسیج کردیم، 40 آزمایشگاه در سراسر کشور راه‌اندازی کردیم و بیماریابی به روز‌تر شده، هیچ نگرانی از لحاظ تخت نداریم، مردم ما با اطلاع‌رسانی بیشتر همراه‌ شدند...

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در کل کشور در مدیریت بیماری همه تجهیزات را بسیج کردیم، ۴۰ آزمایشگاه در سراسر کشور راه‌اندازی کردیم و بیماریابی به روز‌تر شده، هیچ نگرانی از لحاظ تخت نداریم، مردم ما با اطلاع‌رسانی بیشتر همراه‌ شدند.

تعداد قابل توجهی از بیماران ما مرخص می‌شوند

نمکی گفت: تعداد قابل توجهی از بیماران ما مرخص می‌شوند، حدود ۳۰ بیمار بستری در بیمارستان قم ترخیص می‌شوند که این علامت دلگرم کننده است. بیماران بدحال بودند بدحال‌تر نشدند.

برای تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در ستاد تصمیم  گیری می‌شود

او ادامه داد: برای تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در ستاد تصمیم  گیری می‌شود. در بعضی از شهر‌ها برای سیستم اجرایی و دولتی محدودیت‌هایی اعمال می شود که به استحضار مردم خواهد رسید.

قرنطینه را به عنوان کار صد درصد علمی نمی‌پذیریم

وزیر بهداشت در خصوص اعمال قرنطینه شهر، گفت: سیستم قرنطینه را به عنوان کار صد درصد علمی نمی‌پذیریم، اما قرنطینه در خانه و اینکه مردم با آگاهی سفر نکنند و در خانه بمانند مسئله بسیار مهمی است.

او مطرح کرد: استان گیلان، استان آلوده ماست و مسافرت مردم به شمال کشور کار ما را سخت‌تر می‌کند و کنترل بیماری را از دست ما خارج می‌کند. وقتی تعطیلی مدارس اعلام می‌کنیم، این انتظار را نداریم از نقاط آلوده به نقاط غیر آلوده بروند.

مردم در خانه‌هایشان بمانند

نمکی اظهار کرد: توصیه‌ ما این است که مردم در خانه‌ها بماند و سفر‌هایشان را قطع و مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

او ادامه داد: امروز هم عاجزانه تقاضا می‌کنیم این عرایض بنده را جدی بگیرند.


باشگاه خبرنگاران
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی