شناسه خبر : 43687
تاریخ انتشار : 1398/12/07 14:49
دستگیری 24 شایعه‌ساز درباره کرونا توسط پلیس فتا

دستگیری 24 شایعه‌ساز درباره کرونا توسط پلیس فتا

رئیس پلیس فتا از بازداشت 24 شایعه‌‌ساز درباره ویروس کرونا در فضای مجازی خبر داد.سردار وحید مجید با اشاره به رصد اخبار و شایعات مربوط به ویروس کرونا توسط پلیس فتا،در این رابطه اظهار کرد: هم‌اکنون پلیس فتا به صورت کاملاً تخصصی تمام جریانات خبری منتشر شده در فضای مجازی کشور و نشان‌گاه‌های انتشار اخبار را رصد می‌کند....

سردار وحید مجید با اشاره به رصد اخبار و شایعات مربوط به ویروس کرونا توسط پلیس فتا، در این رابطه اظهار کرد: هم‌اکنون پلیس فتا به صورت کاملاً تخصصی تمام جریانات خبری منتشر شده در فضای مجازی کشور و نشان‌گاه‌های انتشار اخبار را رصد می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه موارد محتوایی شامل فیلم، خبر و عکس که حاوی مطالب شایعه و کذب به قصد ایجاد تشویش اذهان عمومی و افزایش نگرانی در جامعه باشد، موضوع را به صورت قانونی مورد پیگیری قرار داده و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد کرد. 

رئیس پلیس فتا ادامه داد: رویه پلیس فتا در برخورد با متخلفان بارگزاری هر گونه شایعه و اخبار کذب در فضای مجازی در مرحله نخست بیان تذکر و ارشاد مبنی بر حذف مطالب و عدم تکرار است.

وی  تصریح کرد: در پی رصد فضای مجازی و تشکیل کارگروه ویژه در پلیس فتا درباره مقابله با شایعه‌سازان فضای مجازی با موضوع "شیوع بیماری کرونا ویروس در کشور" 24 نفر بازداشت و به مراجع قضائی معرفی شدند.

به گفته این مقام انتظامی 118 نفر از کاربران نیز در این زمینه مورد تذکر و ارشاد قرار گرفتند و با اظهار ندامت و اذعان به عدم آگاهی از قوانین و مقررات و عدم اطلاع از فعل مجرمانه خود نسبت به حذف مطالب منتشره اقدام کردند.

مجید یادآور شد: رصد و پایش پلیس فتا درباره انتشار هر گونه اخبار جعلی و کذب در فضای مجازی توسط کاربران با موضوع "شیوع کورنا ویروس" در کشور با جدیت تا ریشه‌کنی کامل این جریان ادامه دارد. 

رئیس پلیس فتا از هموطنان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و شایعه در فضای مجازی، موارد مربوط را برای برخورد با متخلفان از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن 096380 به پلیس فتا منعکس و اخبار رسمی و موثق را صرفاً از خبرگزاری‌ها و منابع معتبر خبری نظیر رسانه ملی دریافت کنند.


تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی