شناسه خبر : 43490
تاریخ انتشار : 1398/12/05 15:25
درصد فوتی های ناشی از کرونا در ایران از متوسط جهانی پایین‌تر است

درصد فوتی های ناشی از کرونا در ایران از متوسط جهانی پایین‌تر است

دبیر ستاد ویژه مدیریت پیشگیری از آلودگی ویروس کرونا اعلام کرد: درصد فوتی های ناشی از کرونا در ایران از متوسط جهانی پایین تر است.

دکتر حریرچی در ادامه گفت: متاسفانه عموم کشورهای دنیا به ویژه برخی کشورهای همسایه ایران از انتشار اطلاعات واقعی کشورشان خودداری می‌کنند و لذا آمار واقعی که ما منتشر می‌کنیم بیشتر به چشم آمده است. با توجه به اینکه کشور در فصل آنفلوانزای موسمی قرار دارد سیاست وزارت بهداشت صرفا اعلام آمار مبتلایانی است که آلودگی انها به ویروس کرونا اثبات شده است.

به گفته حریرچی، اکثر کشورها نسبت مرگ‌ومیر را بر اساس میزان مبتلایان قطعی و مشکوک اعلام می کنند و بر این اساس نسبت افراد فوت شده پایین می آید. در صورتی که بخواهیم آمار افراد فوت شده ناشی از ویروس کرونا در کشور را بر اساس کسری از افراد مبتلا و مشکوک به بیماری سنجش نماییم نسبت فوتی‌ها در ایران حدود یک درصد خواهد بود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه خطر ویروس «کووید 19» از ویروس «آنفلوانزای H1N1» که در پاییز امسال در کشور شیوع پیدا کرده بود گفت: قدرت سرایت کرونانسبت به موارد دیگر بیشتر است که باید با رعایت موارد بهداشت فردی و عمومی با آن مقابله کرد.

وی با بیان اینکه نقشه ژنتیکی«کوویدو 19» موسوم به کرونا ویروس جدید کاملا بررسی و شناسایی شده و تحقیقات کارشناسی نشان می‌دهد که این ویروس دقیقا همان ویروس چینی است گفت: مدارک و مستندات این تحقیق نیز کاملا موجود بوده و قابل ارائه به نهادهای متولی بین المللی است.

حریرچی با بیان اینکه عمده موارد فوتی ناشی از این ویروس در چین و دیگر نقاط جهان، در سنین بالا و در بیماران زمینه‌ای رخ داده است، این را هم گفت: بالغ بر ۸۰ درصد مبتلایان به این ویروس به صورت سرپایی درمان می‌شوند و تمام تمهیدات لازم برای پیشگیری و درمان این بیماری در داخل کشور پیش بینی شده و همکاران ما فداکارانه در حال انجام وظیفه هستند.


خبرگزاری ایسنا
کلید واژگان
کرونا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی