شناسه خبر : 43311
تاریخ انتشار : 1398/12/03 15:51
تلاش لابی‌های صهیونیستی برای خارج کردن سندرز از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا

تلاش لابی‌های صهیونیستی برای خارج کردن سندرز از رقابت‌های انتخاباتی آمریکا

مرکز سیاست‌های واکنش‌گرانه در آمریکا اعلام کرد یک گروه صهیونیستی بیش از 1.4 میلیون دلار برای جلوگیری از پیروزی یکی از نامردهای دموکرات در رقابت‌ با هم‌حزبی‌هایش هزینه کرده است.

یک کمیته اقدام سیاسی نزدیک به رژیم صهیونیستی بیش از یک میلیون دلار برای ممانعت از پیروزی «برنی سندرز» در رقابت با سایر کاندیدهای حزب دموکرات هزینه کرده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «مرکز سیاست‌های واکنش‌گرانه» روز جمعه با اشاره به پرونده‌های کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا اعلام کرد: «ایجاد کمپین علیه سندرز توسط یک گروه در کمیته اقدام سیاسی حامی اسرائیل با نام "اکثریت دموکراتیک برای اسرائیل" ترتیب داده شده است که گروهی میانه‌رو محسوب می‌شود و بیش از ۱.۴ میلیون دلار علیه سندرز خرج کرده است. این گروه ۸۰۰ هزار دلار بر روی تبلیغ علیه این کاندیدای پیشتاز ریاست‌جمهوری در آیوا و ۶۰۰ هزار دلار نیز علیه وی در نوادا خرج کرده است».

پیش‌تر پایگاه اینترنتی «اینترسپت» گزارش داده بود که این کمیته اقدام سیاسی روابط نزدیکی با کمیته امور عمومی رژیم صهیونیستی و آمریکا موسوم به «آیپک» دارد.

گرچه سندرز خود یک آمریکایی یهودی است اما یکی از منتقدان سیاست‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها است.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز ۲۲ بهمن از آیپک خواسته بود به هر قیمتی که شده مانع از پیروزی سندرز شود.

طرفداران ایپک در هر ایالت در آمریکا این دستور را دارند تا به تقویت دوستی با هر سیاستمداری که ممکن است به کنگره راه پیدا کند، بپردازد و در نتیجه این موضوع باعث ایجاد شبکه‌ای قدرتمند شده که با کمک‌های مالی و نفوذ شخصی تامین می‌شود. در عین حال، ایپک به طور گسترده‌ای حامی تلاش‌های میانه‌روهای دموکرات است تا مانع از آن شود که حزب آنها توسط چپ گراها که رویکرد دوستانه‌ای در قبال اسرائیل ندارند مصادره شود.

آیپک هرساله نشستی را در آمریکا برگزار می‌کند. این نشست سال گذشته توسط سندرز و «الیزابت وارن» دیگر کاندید دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مورد تحریم قرار گرفت. وارن امسال نیز اعلام کرده در این نشست شرکت نخواهد کرد.

نظرسنجی‌های جدیدی که این روزها درباره محبوبیت نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برگزار می‌شود، نشان از پیشتازی سندرز دارند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی