شناسه خبر : 43198
تاریخ انتشار : 1398/12/02 10:44
تازه‌ترین اخبار انتخابات استان قم| حضور پرشور مردم قم در نخستین ساعات رأی‌گیری / تاکید مراجع تقلید بر حضور حماسی مردم

تازه‌ترین اخبار انتخابات استان قم| حضور پرشور مردم قم در نخستین ساعات رأی‌گیری / تاکید مراجع تقلید بر حضور حماسی مردم

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری با حضور مردم انقلابی و همیشه در صحنه قم آغاز شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از دقایقی پیش با حضور مردم انقلابی و همیشه در صحنه قم آغاز شد.

‌تمهیدات لازم برای مشارکت پرشور مردم قم در انتخابات فراهم شد‌

‌استاندار قم گفت: تمهیدات لازم برای حضور مردم در انتخابات و پیشتازی مردم قم همچون سال‌های گذشته در این دوره اندیشیده شده است.‌

بهرام سرمست ‌در سخنانی اظهار داشت: تمهیدات لازم برای حضور مردم در انتخابات و پیشتازی مردم قم همچون سالهای گذشته در این دوره  اندیشیده شده است.

‌سرمست بیان کرد: استفاده از تجهیزات شخصی برای استفاده از دستگاه های احراز هویت مقرر شده تا استفاده از استامپ الزامی نباشد و مردم با اطمینان از امنیت کامل در انتخابات شرکت کنند.‌

انتخابات ایران| استاندار قم رای خود را به صندوق انداخت‌‌

بهرام سرمست استاندار قم در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره 435 انداخت.‌

‌آیت‌الله سبحانی: ‌مردم به افراد فاضل، عالم، کاردان و عاقل رأی دهند

‌مرجع تقلید شیعیان گفت: همشهریان و هموطنان به افراد فاضل، عالم، کاردان و عاقل رأی دهند تا ان‌شاالله مشکلات رفع شده و به کمال مطلوب برسیم.‌

آیت‌الله جعفر سبحانی پس از انداختن رأی خود به صندوق انتخابات اظهار داشت: مکرراً در درس‌ها تأکید بر این داشته‌ایم که نظام ما جمهوری اسلامی بوده و رأی مردم به جمهوریت نظام معتبر است.

مرجع تقلید شیعیان حضور در انتخابات را مورد توجه قرار داد و افزود: همشهریان و هموطنان به افراد فاضل، عالم، کاردان و عاقل رأی دهند تا ان‌شاالله مشکلات رفع شده و به کمال مطلوب برسیم.

‌آیت‌الله سعیدی: مردم با انتخاب خوبشان افرادی صالح را به مجلس بفرستند‌

‌تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) گفت: امیدواریم مردم با انتخاب خوبشان افرادی صالح را به مجلس بفرستند چراکه مجلس ریل‌گذار نظام اسلامی است.‌

آیت‌الله سید محمد سعیدی ‌در حاشیه شرکت در انتخابات در سخنانی، اظهار داشت: مردم در چهل‌ویک سال گذشته در مناسبت‌های مختلف عبادی سیاسی شرکت کرده و نقشه‌ها و دسیسه افکنیهای دشمنان در این حضورت تأثیری نداشته است.

وی با اشاره به تأکیدات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به حضور مردم در سیاست‌گذاری و دخالت در سرنوشت خود تأکید کرد: مردم به‌خوبی می‌دانند که مجلس ریل‌گذار نظام است.

‌آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مردم با حضور پرشور در انتخابات دشمنان را مأیوس کنند‌

‌مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه امروز روزی سرنوشت‌ساز برای ملت ایران است، گفت: آن شاء الله مردم برگ زرین دیگری بر برگ‌های زرین خود خواهد افزود و دشمنان را مأیوس خواهد کرد.‌

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی ‌در حاشیه شرکت در انتخابات در سخنانی، از آحاد ملت خواست که در انتخابات پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه امروز روزی سرنوشت‌ساز برای ملت ایران است، تأکید کرد: آن شاء الله مردم برگ زرین دیگری بر برگ‌های زرین خود خواهد افزود و دشمنان را مأیوس خواهد کرد.

آیت‌الله امینی: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است‌

‌عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شرکت در انتخابات برهمه واجب و لازم است چون وظیفه ملی و شرعی است.‌

آیت‌الله امینی ‌‌در سخنانی اظهار داشت:‌ باید آحاد جامعه در انتخابات شرکت کنند و انشاالله همگی نیز شرکت خواهند کرد.

آیت‌الله امینی رای خود را به صندوق انداخت‌‌

آیت الله امینی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق سیار انداخت.

‌لاریجانی رأی خود را در قم به صندوق انداخت

رئیس مجلس شورای اسلامی با شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری رأی خود را در صندوق انداخت.‌

علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره 435 انداخت.

آیت‌الله مکارم شیرازی رأی خود را به صندوق انداخت

‌ آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع عظام تقلید، در نخستین ساعت آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری رأی خود را در صندوق سیار انداخت.

آیت‌الله نوری‌همدانی: حضور در انتخابات بر همه مردم واجب است‌

‌مرجع تقلید شیعیان حفظ و حراست از انقلاب را وظیفه‌ای همگانی دانست و گفت: مردم ایران با حضور پای صندوق‌های رأی کشور را حراست و تقویت کنند.

‌وی ‌در سخنانی اظهار داشت: حفظ نظام از اوجب واجبات است و انتخابات مظهر مردم‌سالاری دینی است و این مملکت، مملکت امام زمان(عج) است و هر کس که به امام زمان(ع) علاقه و ایمان دارد باید در انتخابات شرکت کند.

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: الحمدالله امروز نظامی اسلامی در ایران اسلامی مستقر است که در اوج اقتدار و عظمت قرار دارد و بر پایه مردم‌سالاری دینی است.

‌وی ادامه داد: مردم متدین ایران امتحان‌های بزرگی را پشت سر گذاشتند و امروز باید پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند و رأی بدهند، ما وظیفه‌داریم این نظام اسلامی، دینی و مردمی را تا ظهور امام عصر(عج) حفظ و حراست کنیم.‌

آیت‌الله سبحانی در انتخابات شرکت کرد‌

آیت‌الله سبحانی از مراجع عظام تقلید دقایقی پیش در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد.‌

آیت‌الله جعفر سبحانی لحظاتی پیش در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد و رأی خود را در صندوق سیار انداخت.

‌‌آیت‌الله نوری همدانی رأی خود را به صندوق انداخت

‌‌ آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید، در نخستین ساعت آغاز یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری رأی خود را در صندوق سیار انداخت.

مردم قم، از همان دقایق اولیه در پای صندوق‌های رأی حضور یافته و رأی خود را به صندوق می‌اندازند.

 669 شعبه در استان قم جهت اخذ رأی فراهم‌شده که از این تعداد 83 شعبه سیار و 586 شعبه ثابت هستند که در 5 بخش و نقاط مختلف شهر قم فراهم پراکنده‌شده‌اند.

826 هزار و 587 نفر در استان قم واجد شریط رأی دادن هستند که از این تعداد، 417 هزار و 967 را جمعیت مردان و 408 هزار و 620 نفر را جمعیت زنان تشکیل می‌دهند.

تعداد رأی اولی‌های استان قم را 42 هزار و 688 نفر تشکیل می‌دهند که 21 هزار و 748 نفر تعداد رأی اولی‌های پسر و 20 هزار و 940 نفر رأی اولی‌های دختر هستند.

خاطرنشان می‌شود 93 کاندیدا برای مرحله نهایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از استان قم به رقابت می‌پردازند که ازا ین تعداد سه نقر به مجلس راه خواهند یافت.

همچنین رضا پورصدقی الانق فرزند اصغر و محمد یزدی فرزند علی؛ دو کاندیدای نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای دوره پنجم خبرگان در استان قم هستند.


خبرگزاری تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی