شناسه خبر : 43145
تاریخ انتشار : 1398/12/01 16:47
اعلام آمادگی «مقاومت ملی سوریه» برای پیوستن به صفوف ارتش در برابر تجاوز ترکیه

اعلام آمادگی «مقاومت ملی سوریه» برای پیوستن به صفوف ارتش در برابر تجاوز ترکیه

گروه «مقاومت ملی سوریه» اعلام کرد که خود را در اختیار فرماندهی عمومی ارتش سوریه و نیروهای مسلح برای مقابله با تجاوز ترکیه قرار می‌دهد.

به گزارش نورنیوز، گروه «مقاومت ملی سوریه» اعلام کرد که خود را در اختیار فرماندهی عمومی ارتش سوریه و نیروهای مسلح برای مقابله با تجاوز ترکیه قرار می‌دهد. «ریزان حدو» رئیس دفتر سیاسی گروه مقاومت ملی سوریه و سیاستمدار کُرد این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در صورت درخواست فرماندهی کل ارتش ، ما می توانیم مقدمات لجستیکی خود را تکمیل کرده و هزاران نیروی آماده برای شرکت در مقابله با تجاوز را جذب کنیم."

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، سیاستمدار کُرد سوریه افزود: «پس از تسریع در حوادث و تهدیدهای ترکیه عثمانی، ما مقاومت ملی سوریه اعلام می‌کنیم که برای مقابله با تجاوز ترکیه خود را در اختیار فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح قرار می‌دهیم، استکبار آن را می‌شکنیم و آن را از هر وجب از خاک میهن خود بیرون می‌کنیم و برای آزادسازی همه سرزمین‌های اشغالی از راس العین تا عفرین، ادلب و تیپ اسکندریه تا برسد به جولان عزیزمان. تلاش می‌کنیم. حدو در این بیانیه تأکید کرد: «این مقاومت در سال ۲۰۱۶ به دلیل اعتقاد ما به تهدید ترکیه عثمانی و جاه طلبی های توسعه طلبانه آن و با هدف مقابله با اشغالگری ترکیه در سوریه و تعهد ما برای مبارزه به منظور آزادسازی همه سرزمین‌های میهن سوریه از هر نوع اشغالگری آغاز شده است».

حدو بیانیه تاسیس گروه موسوم به مقاومت ملی در سوریه را در دسامبر ۲۰۱۶ اعلام کرد و این جمعیت را نخستین جمعیت سوری از زمان آغاز بحران در سوریه خواند که مرکب از طرفداران و مخالفان نظام سوریه است. امضا کنندگان این بیانیه تاکید کردند: «مقاومت توسط ائتلافی شکل گرفته است که مرکب از جمعی از گروه‌ها و شخصیت‌های ملی سوریه است و از مهم ترین اهداف آن حل اختلاف میان گروه‌ها و طوائف سوری، متحد کردن توان و ظرفیت آنها ، مقابله با اشغالگری ترکیه و بازداشتن از تحق اهداف اشغالگران و بازپس گیری همه اراضی سوریه از آنها از جرابلس تا لواء اسکندرون است.

این جمعیت قریب به یک سال پس از تاسیس فعالیت خود را متوقف کرد». گروه‌های تروریستی وابسته به ترکیه به همراه نظامیان این کشور تجاوز نظامی جدیدی در شمال غرب سوریه آغاز کردند. شبکه خبری الجزیره گزارش داد، عملیات زمینی مشترک ترکیه با تروریست‌ها، با پوشش توپخانه‌ای و موشکی گسترده‌ای آغاز شده است.

شبکه خبری «روسیا الیوم» نیز گزارش داد که امروز چندین موشک به مواضع ارتش سوریه در شهرک‌های «سراقب» و «نیرب» واقع در شرق ادلب اصابت کرده است. خبرنگار این شبکه به نقل از منابع معارض اعلام کرد که این حملات موشکی، توسط نظامیان ترکیه و تروریستهای وابسته به این کشور به منظور توقف حملات ارتش سوریه در ادلب صورت گرفته است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی