شناسه خبر : 43090
تاریخ انتشار : 1398/11/30 22:22
نشست چهار جانبه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم ، در چارچوب مرکز تبادل اطلاعات ضد تروریست چهار کشور ، در بغداد برگزار شد.

نشست چهار جانبه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم ، در چارچوب مرکز تبادل اطلاعات ضد تروریست چهار کشور ، در بغداد برگزار شد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد از فشارهای منطقه‌ای و بین‌الملل به دولت سوریه جهت مذاکره با گروه‌های تروریستی و مسلح در شمال این کشور انتقاد کرد و گفت که این گونه تلاش‌ها «هرگز» به ثمر نخواهد نشست

به گزارش نورنیوز-وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق روز چهارشنبه  گفت که این نشست به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و شهدای مدافع حرم و همچنین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شده است. سردار «مصطفی مرادیان» افزود که در این نشست آخرین هماهنگی ها بین چهار کشور پیرامون مبارزه با تروریسم صورت گرفت و بر ادامه این هماهنگی ها و همکاری ها تا ریشه کنی تروریسم و منابع فکری آن در منطقه به ویژه در دو کشور عراق و سوریه تاکید شد.

وی اضافه کرد که مرکز تبادل اطلاعات ضد تروریست چهار کشور ایران، روسیه، عراق و سوریه در طول فعالیت خود در سرکوب تروریسم و هدف گیری و نابودی بسیاری از تجمع ها و عناصر تروریستی در عراق و سوریه نقش تعیین کننده داشته است. سردار مرادیان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در این مرکز تبادل اطلاعات، همکاری های موثری در زمینه تغذیه اطلاعاتی درباره مبارزه و نابودی تروریسم در دو کشور عراق و سوریه ایفا کرده است.

مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات (و همکاری‌های امنیتی) ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه در بغداد راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق ترین کارکردهای این مرکز در مدت فعالیت خود بوده است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی