شناسه خبر : 42998
تاریخ انتشار : 1398/11/29 17:40
آمریکا بزرگترین جاسوس فضای سایبری است

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد:

آمریکا بزرگترین جاسوس فضای سایبری است

با اشاره به برخی گزارش‌ها مبنی بر استفاده «سیا» از یک شرکت سوئیسی برای جاسوسی از کشورهای دیگر گفت که آمریکا بزرگترین جاسوس فضای سایبری است و شایسته دریافت لقب امپراطوری هکرها است.

به گزارش نورنیوز- «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز گذشته (دوشنبه) در جمع خبرنگاران تصریح کرد که ایالات متحده به «بزرگترین جاسوس در فضای سایبری» و «امپراطور هکرها» تبدیل شده است. بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، این دیپلمات چینی در پاسخ به سؤالی درباره استفاده سازمان اطلاعاتی آمریکا از شرکت سوئیسی «کریپتو ای جی» تولیدکننده تجهیزات رمزنگاری برای جاسوسی از کشورهای دیگر، تأکید کرد که آمریکا یکی از بزرگترین جاسوس‌های فضای سایبری است.

وی در این خصوص توضیح داد: «بارها و بارها، حقایق نشان داده است که ایالات متحده آمریکا بعنوان بزرگترین جاسوس فضای سایبری، شایسته نام «امپراطور هکرها» است». سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه افزود: «آمریکا از یک طرف، روزانه حدود پنج میلیارد اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفن‌های همراه در سراسر جهان را جمع‌آووری کرده است و بیش از یک دهه مکالمات تلفنی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان را استراق سمع کرده است و بیش از سه میلیون رایانه چینی را تحت کنترل داشته است و کدهای مخرب (جاسوسی) اسب تروجان را سالانه در بیش از سه هزار و 600 وب‌سایت چینی قرار می‌دهد».

وی در خصوص روش‌های جاسوسی سایبری آمریکا گفت: «این یک ترفند پیش‌پاافتاده و سبک است که در عین حال که از این ترفند (جاسوسی سایبری) استفاده می‌کند، نقش قربانی حمله سایبری ر ا نیز بازی می‌کند، همچون دزدی که که فریاد می‌زند: «دزد را متوقف کنید». ریاکاری (آمریکا) در موضوع امنیت سایبری کاملاً شفاف و روشن شده است». اظهارات این دیپلمات چینی در حالی مطرح شده است که اخیراً گزارش رسانه‌ها نشان داده است.

که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا و سازمان اطلاعاتی آلمان، برای چندین دهه به صورت مخفیانه صاحب «کریپتو اِی‌جی» یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید تجهیزات رمزگذاری را خریداری کرده بودند. طبق این گزارش، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و آلمان با مالکیت این شرکت، فرصت جاسوسی از بیش از یکصد کشور از جمله مصر، لیبی، ایران، آرژانتین و عربستان سعودی را داشته است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی