شناسه خبر : 42977
تاریخ انتشار : 1398/11/29 13:59
معاون وزیر خارجه کویت: رایزنی خوبی با ظریف در مونیخ داشتیم

معاون وزیر خارجه کویت: رایزنی خوبی با ظریف در مونیخ داشتیم

معاون وزیر خارجه کویت گفت که وزیر خارجه این کشور با همتای ایرانی خود در مونیخ گفت‌وگوهای مثبتی درباره اوضاع منطقه و روابط دوجانبه انجام دادند.

 «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت گفت که تماس بین این کشور و مقامات ایران برقرار است و مسئولان ایرانی به کویت سفر می‌کنند و این به نفع منطقه است.

الجارالله افزود که وزیران خارجه کویت و ایران در حاشیه نشست کنفرانس امنیتی مونیخ، رایزنی مثبتی داشته و اوضاع منطقه و روابط دوجانبه بررسی شد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، این مقام کویتی درباره قطر نیز تأکید کرد که میانجی‌گری کشورش برای حل بحران در روابط بین قطر و چهار کشور عربی (عربستان، مصر، امارات و بحرین) همچنان ادامه دارد.

او گفت که ما از استمرار این اختلافات دچار یأس شدیم و اظهارات وزیر خارجه قطر نیز نشان می‌دهد که اتفاق جدیدی در خصوص حل این اختلافات رخ نداده است.

معاون وزیر خارجه کویت در عین حال گفت که «میانجی‌گری همچنان ادامه خواهد داشت و ما هرگز از ادامه این میانجی‌گری ناامید نخواهیم شد».

«محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر اخیرا در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد که تلاش‌های مربوط به حل بحران در روابط دوحه با عربستان سعودی و امارات موفقیتی نداشته است و از ژانویه گذشته این تلاش‌ها به تعلیق درآمده است.

آل ثانی افزود که دوحه مسئول شکست این تلاش‌ها نیست و قطر برای ازسرگیری مذاکرات آماده است و منطقه خاورمیانه نیز نیازمند یک توافق امنیتی است.

روابط قطر و چهار کشور عربی (عربستان، مصر، امارات و بحرین) از خرداد سال ۱۳۹۶ قطع شده است و این کشورها شروطی را برای ازسرگیری روابط خود با قطر تعیین کرده‌اند که از جمله آن کاهش روابط دوحه با ایران و قطع حمایت‌های قطر از حماس و اخوان‌المسلمین است.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی