شناسه خبر : 42953
تاریخ انتشار : 1398/11/29 11:32
اشرف غنی: خروج آمریکا تاثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان ندارد

اشرف غنی: خروج آمریکا تاثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان ندارد

رییس جمهور افغانستان در دیدار فرماندهان ارتش این کشور با اشاره به خروج 4 هزار نیروی آمریکایی از این کشور تاکید کرد این وضعیت تاثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان نخواهد گذاشت.

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در دیدار فرماندهان ارتش این کشور درباره طرح کاهش خشونت و توافقنامه آمریکا و طالبان بار دیگر تاکید کرد کاهش چهار هزار سرباز آمریکایی تاثیری بر وضعیت امنیتی افغانستان نخواهد داشت.

آمریکا و طالبان توافق کردند که در صورتی طالبان طرح موسوم به کاهش خشونت در افغانستان را با موفقیت و طی یک بازه زمانی 7 روزه انجام دهد بخشی از نیروهای آمریکایی از این کشور خارج شوند.

غنی در بخشی از سخنان خود خطاب به فرماندهان ارتش افغانستان افزود: فرصتی که برای صلح فراهم شده نتیجه مبارزه و قهرمانی نیروهای امنیتی است و ایستادگی نیروهای امنیتی در دو سال گذشته سبب شده که گروه طالبان به اهداف‌ خود دست نیابد.

رئیس افغانستان تاکید کرد: موضع‌گیری ما برای پایان جنگ سبب شد که این فرصت فراهم شود تا طالبان بپذیرند که خشونت‌ها را کاهش می‌دهد.


 

غنی که پیش از این تنها بر آتش بس کامل از سوی طالبان تاکید داشت، ادامه داد: دولت افغانستان با درک خطرات و ظرفیت‌های که وجود دارد، از فرصت پیش آمده برای پایان جنگ استفاده می‌کند، اما پایان جنگ به اراده طالبان بستگی دارد.

رییس جمهور افغانستان که به تازگی از نشست امنیتی مونیخ آلمان بازگشته است، به فرماندهان ارتش این کشور گفت: ناتو و جامعه جهانی اعلام کردند تا زمانی که صلح و ثبات در افغانستان برقرار شود از نیروهای نظامی افغانستان حمایت خواهند کرد. 

در همین راستا، فرماندهان ارتش افغانستان نیز تاکید کردند که نیروهای امنیتی این کشور از روند صلح برای پایان جنگ در این کشور حمایت کامل خواهند کرد.


خبرگزاری فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی