شناسه خبر : 42844
تاریخ انتشار : 1398/11/28 11:56
ارتش سوریه: بدون توجه به فریاد حامیان تروریست‌ها، باقی خاک سوریه را نیز آزاد می‌کنیم

ارتش سوریه: بدون توجه به فریاد حامیان تروریست‌ها، باقی خاک سوریه را نیز آزاد می‌کنیم

فرماندهی کل ارتش سوریه اعلام کرد که توجهی به داد و فریاد حامیان خارجی تروریست‌ها ندارد و باقی خاک سوریه را نیز آزاد خواهد کرد.

 فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه امروز (دوشنبه) در بیانیه‌ای به پیروزی‌های اخیر خود در شمال سوریه و استان‌های ادلب و حلب پرداخت.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این بیانیه آمده است: «ارتش عربی سوریه با گام‌های استوار و برنامه‌ریزی شده و عملیات دقیق تلاش دارد ریشه تروریست‌ها را از ریشه برکنده و عناصری که تلاش دارند اراده ما را تحت تأثیر قرار دهند را از میان بردارند.»

ارتش سوریه همچنین تأکید کرد که تروریست‌ها از غیرنظامیان بعنوان سپر انسانی در جهت ایجاد مانع در مسیر پیشروی نیروهای مسلح سوریه استفاده می‌کنند.

در ادامه این بیانیه با ذکر مناطقی که در روزهای گذشته به دست ارتش و نیروهای همپیمان سوریه افتاده، آمده است که در روزهای گذشته دهها روستا و شهرک در حومه غرب و شمال غرب حلب آزاد گشته و همچنین دو گذرگاه «میزنار» و «مجیرز» در غرب حلب و شهر «سراقب» برای خروج امن غیر نظامیان دایر شده است.

فرماندهی ارتش سوریه در ادامه تأکید کرد که به پیشروی و اصرار خود برای آزادی مناطق باقی مانده ادامه می‌دهد؛ هرچند اگر «صدای حامیان و طرفداران آن‌ها بلند شود.»

ارتش سوریه روز یکشنبه و پس از آنکه کنترل آخرین پایگاه‌های تروریست‌ها در منطقه «صالات اللیرمون» در شمال حلب را به‌دست گرفت توانست امنیت را به طور کامل به شهر حلب بازگرداند.

همراه با پیشروی بسیار سریع نیروهای دولت سوریه در دو هفته گذشته، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه گفته است که ارتش سوریه باید تا آخر ماه میلادی جاری، از مناطقی که آزاد کرده خارج شود و بار دیگر آن‌ها را به دست تروریست‌ها بسپارد.


خبرگزاری فارس
کلید واژگان
ارتش سوریه
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی