شناسه خبر : 42731
تاریخ انتشار : 1398/11/26 17:07
حضور ظریف در نشست وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی

حضور ظریف در نشست وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی

وزیر خارجه با حضور در نشست وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی، آمادگی ایران را برای همکاری با اوکراین به منظور انجام تحقیقات و حل و فصل حقوقی مسئله اعلام کرد.

 به گزارش نورنیوز- حضور ظریف در نشست وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سقوط هواپیمای اوکراینی محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در پنجاه و ششمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ در محل برگزاری این نشست حضور دارد، امروز (شنبه) در حاشیه نشست مزبور در جلسه وزرای خارجه کشورهای مرتبط با سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی شرکت کرد. وزیر امور خارجه در این نشست ضمن تبادل نظر درباره چگونگی پیگیری ابعاد حقوقی و فنی موضوع، بر مسئولیت پذیری ایران در این زمینه و همچنین لزوم پرهیز از سیاسی شدن مسئله تاکید کرد.

ظریف در این نشست آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با اوکراین به منظور انجام تحقیقات و حل و فصل حقوقی مساله را مجددا اعلام کرد. وزیر خارجه ایران دیروز و امروز (جمعه و شنبه) نیز با نخست‌وزیر و وزیر خارجه کانادا و همچنین وزیر خارجه اوکراین در حاشیه نشست مونیخ دیدار و در این باره گفتگو کرده بود.

وزرای خارجه ایران و اوکراین در دیدار امروز در مونیخ در خصوص هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند و تلاش برای التیام آلام بازماندگان این سانحه مورد تاکید طرفین بود. در پی سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین بر اثر خطای انسانی که ۱۸ دی ماه از تهران عازم کی یف بود، ۱۷۶ سرنشین آن شامل اتباع ایران، سوئد، کانادا، افغانستان، اوکراین (خلبان و خدمه پرواز اوکراین) و انگلیس جان باختند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی