شناسه خبر : 42648
تاریخ انتشار : 1398/11/25 16:11
رئیس حزب حاکم آلمان 10 روز دیگر نامزد جانشین خود را معرفی می کند

رئیس حزب حاکم آلمان 10 روز دیگر نامزد جانشین خود را معرفی می کند

یک نشریه آلمانی گزارش کرد، آنگرت کرامپ-کارنباوئر که تا کنون به عنوان نامزد جانشینی آنگلا مرکل برای صدر اعظمی بعدی این کشور تلقی می شد و اخیرا به دلیل اختلافات در داخل حزبش از نامزدی برای این جانشینی کناره گرفت، اعلام کرده 10 روز دیگر گزینه جانشین خود را معرفی می‌کند.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، مجله آلمانی فوکوس در وبسایتش گزارش کرد، آنگرت کرامپ-کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان و رهبر حزب اتحاد دموکرات مسیحی این کشور در تاریخ ۲۴ فوریه نامزد جایگزین خود به عنوان رهبر جدید این حزب متعلق به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان را معرفی خواهد کرد.

این مجله آلمانی به نقل از مایکل کرتشمر، سر وزیر ایالت ساکسونی از حزب اتحاد دموکرات مسیحی نوشت که وی گفته است: او (کرامپ-کارنباوئر) در تاریخ ۱۴ فوریه نامزد پیشنهادی خود را به ما معرفی خواهد کرد.

او در پاسخ به این که آیا قرار است یک پیشنهاد ویژه مطرح شود پاسخ داد: بله.

کرامپ-کارنباوئر که از افراد نزدیک به مرکل صدر اعظم آلمان محسوب می شود چند روز پیش اعلام کرد دیگر نامزد صدر اعظمی بعدی کشورش و جانشینی مرکل در انتخابات فدرال سال آینده میلادی نخواهد بود. این اتفاق بعد از آن افتاد که شاخه حزب اتحاد دموکرات مسیحی  در ایالت تورینگیای آلمان دستورات کرامپ-کارنباوئر در عدم طرفداری از راست های افراطی در انتخابات تعیین یک فرماندار را نا دیده گرفت.


خبرگزاری ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی