شناسه خبر : 42586
تاریخ انتشار : 1398/11/24 18:19
صدها آواره سوری داوطلبانه از لبنان به کشورشان بازگشتند

صدها آواره سوری داوطلبانه از لبنان به کشورشان بازگشتند

ده‌ها اتوبوس، 1335 پناهجوی سوری را از سه گذرگاه مرزی با لبنان به کشورشان بازگرداندند.

به گزارش نورنیوز، دور جدید بازگشت آوارگان سوری به کشورشان امروز از لبنان انجام شد. اداره کل امنیت عمومی لبنان که بر بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری از لبنان نظارت دارد اعلام کرد که یک هزار ۳۳۵ آواره سوری از طریق گذرگاه‌های المصنع، الدبوسیه و العبودیه لبنان را ترک کردند و با اتوبوس های سوری به داخل سوریه بازگشتند. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، این بزرگ ترین جمعیت پناهجویان سوری است که ظرف دو سال گذشته در یک نوبت از لبنان به کشورشان بازگشتند.

منابع لبنانی هم اعلام کردند که مراکز وابسته به سازمان امنیت عمومی لبنان برای کمک به بازگشت داوطلبانه پناهجویان به کشورشان با استقبال روز افزون آوارگان سوری روبرو شده است. مرکز آشتی روسیه در سوریه هم اخیرا اعلام کرده است که تعداد کل پناهجویانی که از ۱۸ ژوئیه سال ۲۰۱۸ از خاک کشورهای خارجی به سوریه بازگشتند، بیش از 700 هزار نفر است که از خاک اردن و لبنان به سوریه بازگشتند.

به دلیل آغاز بحران سوریه که عناصر مسلح خارجی و داخلی با ارتش سوریه درگیر شدند، هزاران خانواده طی چند سال گذشته آواره شدند اما با تسلط ارتش سوریه بر بیشتر استان‌های سوریه و بازگشت امنیت، خانواده‌ها در حال بازگشت به کشورشان هستند. جمعیت سوریه پیش از آغاز بحران این کشور در 9 سال پیش حدود ۲۳.۵ میلیون نفر بود و پس از آن نزدیک به ۱۲ میلیون نفر از آنها در شهرهای مختلف این کشور آواره شدند و یا به خارج از این کشور در کشورهای ترکیه، مصر، لبنان، اردن و همچنین اروپا مهاجرت کردند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی