شناسه خبر : 42392
تاریخ انتشار : 1398/11/22 12:06
بارش 80 سانتی برف در جلگه گیلان

بارش 80 سانتی برف در جلگه گیلان

کارشناس هواشناسی گیلان ارتفاع برف در نواحی جلگه ای را بین 20 تا 80 سانتیمتر و در ارتفاعات استان را یک تا دو متر دانست و گفت: در حال حاضر بارش برف از سمت آستارا قطع شده است.

مازیار غلامی، با بیان اینکه سامانه سرد و بارشی همچنان در استان گیلان فعال است، اظهار کرد: هم اکنون عمده فعالیت این سامانه ناپایدار که از روز شنبه وارد استان شده و با بارش برف همراه بوده، در نواحی مرکزی و شرقی گیلان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بارش برف از سمت آستارا قطع شده است، افزود: بارش برف در نواحی مرکزی و شرقی استان تا عصر ادامه دارد.

کارشناس هواشناسی گیلان دمای هوای رشت را صفر درجه سانتی گراد دانست و تصریح کرد: ارتفاع برف در ایستگاه فرودگاه رشت ۵۰ سانتیمتر و در ایستگاه مرکز تحقیقات کشاورزی استان ۸۰ سانتیمتر است.

غلامی با بیان اینکه سامانه سرد و بارشی مذکور از امشب به تدریج تضعیف می شود، گفت: از امشب با قطع بارش ها مواجه خواهیم شد و کاهش ابر اتفاق می افتد.

وی ارتفاع برف در نواحی جلگه ای را بین ۲۰ تا ۸۰ سانتیمتر و در ارتفاعات استان را یک متر تا دو متر دانست و خاطرنشان کرد: برای فردا و پس فردا انتظار یخبندان و وزش باد جنوبی در منطقه داریم.


خبرگزاری ایسنا
کلید واژگان
هواشناسیبارش برف
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی