شناسه خبر : 42376
تاریخ انتشار : 1398/11/21 21:03
ترکیه: 115 هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار دادیم

ترکیه: 115 هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار دادیم

شبکه خبری «تی‌آرتی»: وزارت دفاع ترکیه مدعی شد که این حمله در واکنش به حملات علیه نیروهای ترکیه‌ای در «ادلب» بوده است.

به گزارش نورنیوز-وزارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه اعلام کرد که ۱۱۵ هدف وابسته به نظام سوریه را هدف قرار داده است. به نوشته پایگاه خبری شبکه خبری «تی‌آرتی»، وزارت دفاع ترکیه مدعی شد که این حمله در واکنش به حملات علیه نیروهای ترکیه‌ای در «ادلب» بوده است. وزارت دفاع ترکیه در ادامه بیانیه خود اعلام کرد که هدف قرار دادن مواضع نظام سوریه همچنان ادامه دارد و این اقدام را در راستای «حق دفاع از خود» انجام می‌دهد.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه آمده که در این حملات دو تانک و دو سکوی پرتاب موشک نابود گردیده و یک بالگرد نیز مورد هدف قرار گرفته است. وزیر دفاع ترکیه امروز مدعی حمله نیروهای ارتش سوریه به یک پست دیده بانی این کشور در ادلب شد. وزیر دفاع ترکیه مدعی شد که به دلیل آتش توپخانه‌ای ارتش سوریه،پنج نظامی این کشور در یک پست دیده بانی در منطقه «تفتناز» در ادلب کشته کشدند.

وزیر دفاع ترکیه شامگاه یکشنبه با بیان اینکه آنکارا نقشه‌های جایگزینی برای وضعیت ادلب دارد، تهدید کرد اگر به هشدارهای ترکیه در قبال عملیات ارتش سوریه در این استان بی‌توجهی شود، نقشه‌های جایگزین را اجرا می‌کنند. تهدیدهای ترکیه در حالی است که ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای خبر داد در ادامه پیشروی‌ها ضد تروریست‌ها در استان ادلب، بیش از ۶۰۰ کیلومتر مربع را در این منطقه و حلب آزاد کرده و کنترل ده‌ها شهرک، روستا و ارتفاع راهبردی را به دست گرفته‌اند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی