شناسه خبر : 42325
تاریخ انتشار : 1398/11/21 13:59
درخواست سه کشور از عراق برای تعیین جدول زمانی خروج نیروها

درخواست سه کشور از عراق برای تعیین جدول زمانی خروج نیروها

کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق فاش کرد که سه کشور عضو ائتلاف بین‌المللی از عراق برای تعیین جدول زمانی جهت خروج نیروهایشان از این کشور درخواست کرده‌اند.

«بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت که سه کشور فرانسه، آلمان و استرالیا رسما از فرماندهی عملیات مشترک به منظور تعیین جدول زمانی خروج نیروهایشان از عراق درخواست کرده‌اند.

الزیادی در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق (واع) افزود که همه نیروهای ائتلاف بین‌المللی عملیات‌های خود را به عنوان اولین گام خروج نیروها از عراق، متوقف کرده‌اند.

او همچنین گفت که دولت آینده مسئول تهیه جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی یا وجود پایگاه‌های نظامی در برخی مناطق به ویژه منطقه کردستان است.

عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در ادامه اشاره کرد که هیچ گونه تحرک یا پروازی از سوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در حال حاضر وجود ندارد.

وی در خصوص حضور نیروهای ترکیه در شهر موصل نیز گفت: «نیروهای ترکیه جزء نیروهای ائتلاف بین‌المللی نیستند و هیچ توافقنامه نظامی استراتژیک با طرف ترکیه‌ای وجود ندارد و لذا تصمیم برای اخراج نیروهای ترکیه از عراق بر عهده دولت آینده است و دولت ملزم به اتخاذ تصمیماتی برای اخراج این نیروهاست که از مرز عراق تجاوز کرده‌اند».

پارلمان عراق اخیرا در پی جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در بغداد، به طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق رأی مثبت داد.


خبرگزاری فارس
کلید واژگان
عراق
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی