شناسه خبر : 42253
تاریخ انتشار : 1398/11/20 17:08
هشدار درباره طوفان سابین و لغو پروازها در اروپا

هشدار درباره طوفان سابین و لغو پروازها در اروپا

شرکت هواپیمایی لوفتانزا آلمان روز شنبه در بیانیه‌ای هشدار آمیز اعلام کرد که طوفان آخر هفته سابین در اروپا می‌تواند منجر به لغو پروازهای هوایی شود.

به گزارش نورنیوز- شرکت هواپیمای لوفتانزا آمده است که طوفان سابین که پیش بینی می‌شود آخر هفته (شنبه و یکشنبه) با وزش باد سنگین بخش‌هایی از اروپا را در نوردد، باعث لغو و تاخیر در پروازها خواهد شد. سخنگوی شرکت لوفتانزا در مورد تاخیر احتمالی پروازها به رویترز گفت: از بعد از ظهر شنبه (۱۹ بهمن) تا احتمالاً سه شنبه (۲۲ بهمن) پروازها لغو خواهد شد. سخنگوی لوفتانزا در ادامه از ارائه  لغو پروازها خودداری کرد و در پیامی هشدار آمیز از مسافران خواست تا ساعات پرواز خود را با برنامه‌های شرکت هواپیمایی چک کنند. در ماه گذشته طوفان شدید در غرب اروپا سبب مرگ سه و زخمی شدن دست کم ۲۰ نفر شد.

دهها هزار نفر به علت طوفان، با قطعی برق و مشکل لغو پروازها روبرو شدند و در منطقه باسک در شمال اسپانیا، دو نفر بر اثر برخورد موج غول آسا جان خود را از دست دادند. در کوه‌های آلپ فرانسه نیز یک اسکی باز در نتیجه افتادن یک درخت بر رویش کشته شد. به علت وزش شدید باد میزبانی از توریست‌ها در برج ایفل پاریس متوقف شده و پارک‌ها با توجه به خطر افتادن شاخه و درخت بر روی مردم بسته شد. در آمستردام پایتخت هلند، به علت رسیدن سرعت باد به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت، صدها پرواز کنسل شد. در سوئیس به علت خارج شدن واگن قطار از ریل به دلیل وزش باد، ۸ نفر زخمی شدند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی