شناسه خبر : 42246
تاریخ انتشار : 1398/11/20 14:51
2 کیلومتر دیگر تا تسلط کامل ارتش سوریه بر بزرگراه «حلب-دمشق»

2 کیلومتر دیگر تا تسلط کامل ارتش سوریه بر بزرگراه «حلب-دمشق»

ارتش سوریه امروز یکشنبه پنج منطقه دیگر را در استان حلب آزاد کرد تا فقط دو کیلومتر دیگر تا سیطره کامل بر بزرگراه بین‌المللی «حلب-دمشق» فاصله داشته باشد.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریست‌ها- به پیشروی جدید ارتش سوریه در استان حلب واقع در شمال این کشور اذعان کرد.

این مرکز گزارش داد که ارتش سوریه در استان حلب قصد دارد کنترل کامل برزگراه بین‌المللی «حلب-دمشق» موسوم به «ام-5» را به دست گیرد.

دیدبان می‌گوید که نیروهای ارتش سوریه امروز موفق شدند مناطق «الزربة»، «البرقوم»، «الکماری»، «الصالحیة» و «الکلاریة» را آزاد کنند.

با این پیشروی، فقط دو کیلومتر دیگر باقی مانده است که ارتش سوریه بتواند به صورت کامل بزرگراه ام-5 را آزاد کند.

بنا بر این گزارش، بر سر راه ارتش سوریه برای آزادسازی این بزرگراه راهبردی، فقط منطقه «راشدین-4» باقی مانده است؛ منطقه‌ای که یک پست دیدبانی متعلق به ترکیه در آن وجود دارد.

نیروهای ارتش سوریه طی روزهای گذشته موفق شد در جنوب و غرب استان حلب 52 منطقه را آزاد کند و همچنان به عملیات خود برای پاکسازی کامل این استان ادامه دهد.

این در حالی است که نیروهای ارتش سوریه روز گذشته در داخل استان ادلب توانستند کنترل مسیر بین‌المللی حلب-دمشق را به دست گرفته بودند(جزئیات بیشتر).

 مسیر حلب-دمشق به طول 356 کیلومتر است که تا گذرگاه مرزی نصیب در مرز اردن به 470 کیلومتر می‌رسد. این مسیر از دمشق شروع می‌شود و پس از گذشتن از شهر حمص (مرکز استان حمص)، شهر حماه (مرکز استان حماه)، و شهرهای خان‌شیخون، معرة النعمان و سراقب در استان ادلب، به شهر حلب (مرکز استان حلب) ختم می‌شود. سه شهر اخیر در استان ادلب، اخیرا آزاد شدند.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی