شناسه خبر : 42131
تاریخ انتشار : 1398/11/18 21:17
جارد کوشنر: کشورهای عربی مخالفتی با معامله قرن ندارند

جارد کوشنر: کشورهای عربی مخالفتی با معامله قرن ندارند

«جارد کوشنر»، داماد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و معمار طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» در مصاحبه‌ای که جمعه منتشر شده از شورای امنیت سازمان ملل خواسته آنچه به ادعای او «عادات قدیمی» است را تغییر داده و «دشوارترین مشکل در دنیا» را حل کند.

به گزارش نورنیوز-کوشنر روز پنجشنبه معامله قرن را به شورای امنیت ارائه کرد. او در این جلسه با استفاده از نقشه و گرافیک‌هایی تلاش کرد از طرح تحمیلی معامله قرن دفاع کند. نماینده‌های چندین کشور از جمله بریتانیا و بلژیک گفتند که این نشست «بسیار جالب» بوده. یک دیپلمات گفت طرح آمریکا در قالب کتابی بزرگ که به امضای کوشنر رسیده تحویل نماینده‌های چند کشور شده است. کوشنر در جمع خبرنگاران ۶ رسانه از جمله خبرگزاری فرانسه گفت: «مردم می‌خواهند تفکرات و پیشرفت‌های جدیدی را شاهد باشند.»

او در ادامه گفت: «کاری که ما در تلاش برای انجام آن هستیم تلاش برای مبارزه علیه عادت‌ها است. عده‌ای مدت‌های مدید گرفتار عادات بوده‌اند و حرف‌های یکسانی را بر سر زبان آورده‌اند.» کوشنر در ادامه به موضع‌گیری کشورهای عربی در خصوص معامله قرن اشاره کرد و گفت که این کشور یا در قبال معامله قرن موضع خنثی گرفته اند و یا از آن حمایت کرده‌اند. وی گفت: «بیانیه‌های انتقادی بسیار کمی مطرح شده‌اند.»

داماد ترامپ در ادامه گفت: «ما قادر خواهیم شد آدم‌های بیشتر و بیشتری را متقاعد کنیم که مسیر رو به جلو همین است. مردم از این مسئله خسته شده‌اند و می‌دانند که دیدن یک راه حل در راستای منافع ملی آنها است.» دونالد ترامپ شامگاه سه‌شنبه (هشتم بهمن) طی نشست خبری به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طرح معامله قرن خود که مدعی است برای پایان دادن به منازعه فلسطینیان و صهیونیست‌ها است، رونمایی کرد. در این طرح، شهر قدس به کلی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، به این رژیم واگذار شد.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی