شناسه خبر : 42120
تاریخ انتشار : 1398/11/18 16:23
تظاهرات آمریکایی‌ها علیه تبرئه ترامپ

تظاهرات آمریکایی‌ها علیه تبرئه ترامپ

روز گذشته هزاران نفر از مردم آمریکا در اعتراض به تبرئه دونالد ترامپ تظاهرات کردند. طی این تظاهرات که در دست کم 300 شهر آمریکا برگزار شد، معترضان شعار‌هایی از جمله «پنهان کاری را نپذیرید» و «با رای خود تو را بیرون خواهیم کرد» سر دادند.

به گزارش نورنیوز-همچنین تظاهرات‌کنندگان با تجمع مقابل برج ترامپ در نیویورک، شعار «او را حبس کنید» و «تو گناهکاری» سر دادند. به گزارش ام اس ان بی سی، پلیس تعدادی از معترضان که درون ساختمان کنگره اعتصاب کرده بودند را بازداشت کرده است. سناتور جف مرکلی عضو کمیته روابط خارجی سنا، در توئیتی ویدئوی سخنرانی خود در جمع معترضان مقابل ساختمان کنگره آمریکا را منتشر کرده و نوشته است، "آنچه که امروز شاهدش بودیم پایان یک دادگاه نبود.

یک پنهان کاری بود. سوءاستفاده رئیس جمهور از قدرت در سنا هم نفوذ کرده و پایه‌های این مجلس و قوانین ما را تهدید کرده است. محاکمه‌ای کامل و عادلانه بخواهید، هیچ عذری پذیرفته نیست. " به گزارش صداوسیما، سناتور آیانا پرسلی نیز که در این اعتراضات حضور داشت در توئیتی نوشته است، "در این دموکراسی، شما هنوز هم در برابر مردم پاسخگو هستید؛ و مردم آمریکا خشمگین هستند. ما خشم بر حق خود را بر جستجوی عدالت متمرکز خواهیم کرد. " در پی این اعتراضات، هشتگ «آمریکایی‌ها ترامپ را گناهکار می‌دانند» به یکی از پربسامدترین عبارات در توئیتر تبدیل شده است.


تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی