شناسه خبر : 42065
تاریخ انتشار : 1398/11/17 20:44
دلایل همزمانی تجاوز ترکیه به سوریه با حملات هوایی اسرائیل

دلایل همزمانی تجاوز ترکیه به سوریه با حملات هوایی اسرائیل

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه دلایل همزمانی تجاوز ترکیه به این کشور با تجاوز رژیم صهیونیستی را تبیین کرد.

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت که نیروهای ترکیه بامداد امروز وارد خاک این کشور شده و در بین شهرک‌های بنش، معره، مصرین و تفتناز مستقر شدند.

وی افزود:همزمانی تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه با تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی بیانگر هماهنگی آشکار ترکیه با رژِم صهیونیستی است و تجاوز ترکیه به سوریه تحت پوشش هوایی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.

این منبع تاکید کرد که تجاوز ترکیه به سوریه بیانگر یکی بودن اهداف نظام ترکیه و رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریست‌ها به ویژه جبهه تروریستی النصره و ممانعت از پیشروی ارتش عربی سوریه در ادلب و حلب است.

وی گفت: تجاوز نظامی ترکیه به سوریه که همزمان با حملات اسرائیل صورت گرفته است نقض آشکار حاکمیت سوریه و نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می‌رود و دیگر برای مردم دنیا مشخص شده است که چه کسانی از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند.

این منبع در ادامه اظهار داشت: همزمانی تجاوز اسرائیل با تجاوز ترکیه به خاک سوریه چیزی جز بر افتادن نقاب از چهره زشت و واقعی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه است که قبلا مدعی دشمنی با اسرائیل بود.

وی افزود: جمهوری عربی سوریه تاکید می‌کند که تجاوزهای نظام ترکیه یا رژیم صهیونیستی به خاک سوریه ارتش عربی سوریه را از ادامه نبرد علیه تروریسم تا آزادسازی کامل خاک سوریه و نابودی کامل تروریست‌ها منصرف نمی‌کند.

هواپیماهای رژیم صهیونیستی بامداد امروز پنجشنبه برخی نقاط در اطراف دمشق پایتخت سوریه را بمباران کردند. همزمان با این حملات نظامیان ترکیه نیز وارد بخش‌هایی از خاک سوریه شدند.

 


خبرگزاری تسنیم
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی