شناسه خبر : 42028
تاریخ انتشار : 1398/11/17 13:11
رایزنی ضد ایرانی پامپئو با نخست‌وزیر آلبانی در واشنگتن

رایزنی ضد ایرانی پامپئو با نخست‌وزیر آلبانی در واشنگتن

طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا، مایک پامپئو در دیدار با نخست‌وزیر آلبانی در واشنگتن، با او درباره روابط دو کشور و «عقب راندن فعالیت شرورانه ایران» رایزنی کرده است.

 طبق اعلام آمریکایی‌ها رایزنی‌ها علیه ایران یکی از محورهای گفت‌و‌گوی «اِدی راما» نخست‌وزیر آلبانی در واشنگتن بود؛ کشوری که میزبان گروهک تروریستی «منافقین» است.

وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای درباره دیدار دوجانبه مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور با نخست‌وزیر آلبانی منتشر کرده است.

طبق این بیانیه، پامپئو و اِدی راما درباره «اولویت‌های مشترک (دو کشور) برای دوره ریاست آلبانی بر سازمان امنیت و همکاری اروپا صحبت کردند».

به گفته وزارت خارجه آمریکا، پامپئو در این دیدار بر حمایت مستحکم واشنگتن از تلاش آلبانی برای عضویت در اتحادیه اروپا و همچنین اصلاحات قضایی و انتخاباتی در آلبانی تاکید کرد.

پامپئو از تعهد آلبانی به پرداختن سهم خود از هزینه‌های نظامی و دفاعی ناتو تشکر کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین از آلبانی به دلیل آنچه که «عقب راندن فعالیت شرورانه ایران» خوانده است، قدردانی کرد.

پامپئو در حالی از آلبانی به دلیل مواضع ضد ایرانی آن تشکر کرده که این کشور اروپایی از مدت‌ها قبل میزبان تروریست‌های گروهک «منافقین» بوده است

همین ماه گذشته بود که دولت آلبانی در بیانیه‌ای ادعا کرد، دو دیپلمات ایرانی را به دلیل «انجام فعالیت‌های مغایر با جایگاهشان» از این کشور اخراج کرده است. 

آلبانی سال گذشته هم سفیر و یک دیپلمات ایران را به بهانه «فعالیت‌های غیرقانونی» اخراج کرد. سخنگوی وزارت خارجه آلبانی در آن زمان گفته بود این تصمیم را با رژیم صهیونیستی هماهنگ کرده است


خبرگزاری فارس
کلید واژگان
پامپئو
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی