شناسه خبر : 168481
تاریخ انتشار : دوشنبه 6 فروردین ساعت 16:21
وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان

وضعیت قرمز و نارنجی جوی در 9 استان

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای جزئیات حوادث و سوانح نوروزی سال 1403 را تشریح و با اشاره به امدادرسانی به 1851 متاثر از سیل و آبگرفتگی در 9 استان به شهروندان توصیه کرد تا از سفر و ترددهای غیرضروری بین شهری در این استان‌ها پرهیز کنند.

نورنیوز ـ گروه جامعه: در اطلاعیه ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر آمده است: از روز گذشته ( ۵ فروردین) تا ساعت ۱۱ و۳۰ دقیقه امروز (۶ فروردین‌ماه) ٩ استان اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، لرستان، همدان و کهگیلویه و بویراحمد متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران در ۳۱ عملیات مرتبط به ۱۸۵۱ نفر امدادرسانی و علاوه بر اسکان ۵۴ نفر، آبگرفتگی ۱۲۳ واحد مسکونی را تخلیه و ۱۵۱ خودرو را از آبگرفتگی و برف رهاسازی کردند.

از ۲۴ اسفندماه تا صبح روز ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳، جمعیت هلال احمر با افزایش ۹۷.۵ درصدی پست‌های نوروزی به بیش از ۲ میلیون نفر خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، دارویی، بشردوستانه و آموزشی ارائه داده است.

با توجه به شرایط جوی نامساعد در برخی مناطق کشور، هلال احمر از روز ۲۴ اسفند تا شب گذشته در مجموع، ۲۳۲ نفر از افرادی را که در معرض خطر حوادث جوی بودند به مناطق امن منتقل و برای ۱۵۰۶ نفر اسکان اضطراری فراهم کرده است.

 


هلال احمر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی