شناسه خبر : 168244
تاریخ انتشار : جمعه 3 فروردین ساعت 19:54
صعود بدون شکست سابریست‌ها به جدول حذفی جام جهانی برای نخستین بار

صعود بدون شکست سابریست‌ها به جدول حذفی جام جهانی برای نخستین بار

برای نخستین بار سه‌سابریست کشورمان بدون شکست و با برتری مقابل حریفان خود، به صورت مستقیم و از مرحله گروهی وارد جدول اصلی و ٦٤ نفره شدند.

نورنیوز ـ گروه ورزش: محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران با پیروزی در تمام دیدارهای خود در مرحله گروهی مقدماتی جام‌جهانی مجارستان برای نخستین بار به صورت مستقیم از این مرحله وارد جدول اصلی مسابقات شدند.

رقابت‌های جام‌جهانی شمشیربازی مجارستان در اسلحه سابر امروز جمعه (٣ فروردین) با برگزاری دیدارهای انفرادی در مرحله گروهی مقدماتی در بوداپست آغاز شد که طی آن علی پاکدامن به دلیل در اختیار داشتن رنکینگ ٥ جهان بدون انجام بازی در این مرحله وارد جدول ٦٤ نفره اصلی شد.

در ادامه این رقابت‌ها محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران سه ملی‌پوش دیگر کشورمان برابر رقبای خود قرار گرفتند و بدون باخت این مرحله را پشت سرگذاشتند. در این مرحله محمد رهبری حریفانی از اوکراین، اتریش، رومانی، مکزیک، ترکیه و لهستان را شکست داد. محمد فتوحی در رقابت با شمشیربازان یونان، رومانی، کره جنوبی، مجارستان، ژاپن و لهستان پیروز شد و فرزاد باهر ارسباران نیز مقابل نمایندگان آفریقای جنوبی، استرالیا، کره جنوبی، شیلی، اوکراین و ژاپن پیروز شد.

بدین ترتیب این سه ملی پوش کشورمان بدون باخت مرحله گروهی مقدماتی را به پایان رسانده و به صورت مستقیم وارد جدول ٦٤ نفره اصلی شدند. این برای نخستین بار است که شمشیربازان ایران به صورت مستقیم و از مرحله گروهی وارد جدول اصلی و ٦٤ نفره می‌شوند. دیدارهای این مرحله روز شنبه برگزار می‌شود.

گفتنی است این مسابقات آخرین مرحله رقابت‌های گزینشی المپیک است که تیم سابر ایران به دنبال قطعی کردن سهمیه خود در بخش تیمی ‌است.


خبرفوری
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی