شناسه خبر : 149392
تاریخ انتشار : 1402/06/07 16:39
پوتین در مراسم تدفین پریگوژین شرکت نمی‌کند

پوتین در مراسم تدفین پریگوژین شرکت نمی‌کند

کرملین امروز اعلام کرد که ولادیمیر پوتین در مراسم تدفین بنیان‌گذار گروه نظامی خصوصی واگنر شرکت نخواهد کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز با بیان اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در مراسم تدفین یوگنی پریگوژین، بنیان‌گذار و فرمانده گروه نظامی واگنر شرکت نخواهد کرد، گفت که درباره مکان و زمان تدفین او هم اطلاعی نخواهد داد.

بااین‌وجود، رسانه‌های سنت‌پترزبورگ که شهر مادری پریگوژین است، پیش‌بینی کردند که او در قبرستان سرافیموفسکو دفن شود، مکانی که پیش‌ازاین هم در تدفین چهره‌های برجسته نظامی مورد استفاده قرار گرفته و پدر و مادر شخص پوتین هم در آنجا دفن شده‌اند.

در ماه ژوئن یوگنی پریگوژین به همراه نظامیان تحت امر خود دست به شورشی مسلحانه زد و به سمت مسکو به راه افتاد؛ شورشی که یک روز بعد در نهایت با میانجی‌گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس به پایان رسید.

سخنگوی کرملین در آن زمان با اعلام خبر پایان این شورش و مختومه شدن پرونده جنایی که سرویس امنیت فدرال روسیه علیه پریگوژین باز کرده بود، گفت: او (پریگوژین) به بلاروس می‌رود. اگر بپرسید که چه تضمینی وجود دارد که پریگوژین بتواند روسیه را به مقصد بلاروس ترک کند، باید بگویم که این حرف شخص رئیس‌جمهور روسیه است.

بااین‌وجود، در شامگاه چهارشنبه هفته گذشته جت شخصی متعلق به یوگنی پریگوژین در شمال مسکو سقوط کرد که در نتیجه آن، ۱۰ تن از جمله شخص پریگوژین جان باختند.


ایسنا
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی