شناسه خبر : 148339
تاریخ انتشار : 1402/06/06 17:08
15 ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران راه‌اندازی شد

15 ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران راه‌اندازی شد

بعدازظهر امروز و با حضور وزیر صمت، 15 ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران به بهره‌برداری رسید.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «عباس علی‌آبادی» امروز در آیین بهره‌برداری همزمان از ۱۵ ایستگاه شارژ خودرو برقی در تهران که در برج آزادی برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد برقی‌شدن خودرو در تهران هستیم و سال‌ها برای آن تلاش شده است.

علی آبادی گفت: تولید خودروهای برقی در شرکت‌های بزرگ داخلی شروع شده، ولی ما معطل نمی‌مانیم، لذا با ماشین‌های وارداتی برقی زمینه را برای برقی شدن فراهم می‌کنیم. به خودروسازان اعلام کرده‌ایم که ۵۰ درصد ظرفیت خود را به تولید خودروهای برقی اختصاص دهند، البته اول از خودروهای مونتاژی آغاز کرده‌ایم، ولی به مرور نوبت به خودروهای داخلی نیز می‌رسد و اولویت ما برقی کردن اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌ها است.

او خاطرنشان کرد: ماشین‌های برقی برای تحویل به شهرداری آماده است، اما تعداد آنها به اندازه کافی نیست و فکر می‌کنم، طرف دو تا سه ماه آینده چهره شهر تغییر کند. در کنار این مزایا یک خودروی برقی می‌تواند ظرف پنجاه دقیقه شارژ شود.

وزیر صمت در مورد تعرفه شارژ خودرو برقی گفت: این تعرفه را وزارت نیرو تعیین می‌کند و قطعاً از هزینه بنزین کمتر است. نهضت برقی‌سازی از انقلاب صنعتی دوم آغاز شد و سال ۱۹۳۶ فورد در آمریکا بیش از ۳۰ هزار خودرو برقی فروخت، اما این حرکت به دلیل مشکل ذخیره انرژی متوقف شد و خودروهای دیزلی و بنزینی آغاز به کار کرد.

وزیر صمت با اشاره به اینکه خودروهای برقی در دنیا در حال افزایش است، اظهار کرد: ماشین‌های برقی به شدت اقتصادی است، ضمن اینکه آلودگی ندارند.

او با بیان اینکه امروزه دنیا به سمت هیدروژنی‌کردن خودروها در حرکت است گفت: امیدواریم این اتفاق به زودی برای کشورمان محقق شود. حدود ۱۰۰ دستگاه شارژر خودروی برقی در کشور نصب شده و این ایستگاه‌های شارژ‌ به صورت پایلوت نصب شده است ضمن اینکه امکان شارژ خودروها در منزل هم فراهم است.

او  با بیان اینکه شارژرهای نصب شده سریع و کند است، گفت: ایستگاه‌های شارژر‌ خیابانی برای مواقع اضطراری است.


فارس
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی