شناسه خبر : 137709
تاریخ انتشار : 1402/01/03 12:51
ورود سامانه جدید بارشی به کشور از هفته آینده

ورود سامانه جدید بارشی به کشور از هفته آینده

سازمان هواشناسی کشور پیش‌بینی کرد اوایل هفته آینده بارش‌ها در محور‌های مواصلاتی مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف باشد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: پیش‌بینی کلی بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد که سامانه بارشی امروز در شرق و بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب شرق فعال بود و به‌تدریج از اواخر وقت از شرق کشور خارج می‌شود.

بعدازظهر روز جمعه در بخش‌هایی از شمال غرب و روز شنبه در ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و زاگرس شمالی افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است.

ورود سامانه جدید بارشی به کشور از روز یکشنبه

روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور در نواحی جنوب غرب، غرب، شمال غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق در مناطق مستعد ریزش تگرگ، وزش باد شدید موقت و در نواحی مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود دوشنبه گسترده سامانه بارشی علاوه بر نیمه غربی بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور را در خواهد گرفت.

امروز در نیمه شرقی، مرکز، جنوب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و روز یکشنبه در جنوب غرب افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد گرد و خاک و کاهش دید افقی انتظار می‌رود.

روز پنجشنبه در نواحی شرقی و شمال شرق کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود و خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا جمعه مواج است.

هوای تهران امروز - پنجشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد است و در روز‌های آتی نیمه‌ابری همراه با وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق خواهد بود.

 


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی