شناسه خبر : 136427
تاریخ انتشار : 1401/12/24 18:13
کاخ سفید: نگران رزمایش نظامی ایران در دریای عمان نیستیم!

واکنش آمریکا به رزمایش مرکب ایران، روسه و چین؛

کاخ سفید: نگران رزمایش نظامی ایران در دریای عمان نیستیم!

کاخ سفید امروز چهارشنبه در ارتباط با رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در دریای عمان اعلام کرد: آمریکا نگران رزمایش مشترک روسیه، چین و ایران در دریای عمان نیست،؛ البته این رزمایش را زیر نظر خواهد داشت.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: کاخ سفید در ارتباط با رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در دریای عمان اعلام کرد: آمریکا نگران رزمایش مشترک روسیه، چین و ایران در دریای عمان نیست،؛ البته این رزمایش را زیر نظر خواهد داشت.

«جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه سی ان‌ ان در پاسخ به سؤالی درباره رزمایش دریایی مشترک مذکور که از امروز آغاز می‌شود، گفت: آن‌ها رزمایش نظامی انجام می‌دهند و این اولین باری نیست که چین و روسیه با هم رزمایش انجام داده‌اند.

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در این ارتباط اضافه کرد: ما قطعاً این موضوع را رصد می‌کنیم تا مطمئن شویم هیچ تهدیدی ناشی از این رزمایش برای امنیت ملی ما یا متحدانمان در منطقه وجود ندارد. با دقت آن را رصد خواهیم کرد.

وزارت دفاع چین امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای از رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در دریای عمان از ۱۵ تا ۱۹ مارس (۲۴ تا ۲۸ اسفند) خبر داد.

این اطلاعیه در وب‌سایت رسمی وزارت دفاع چین منتشر شده است.

در این اطلاعیه آمده «طبق پیمان‌نامه نظامی میان نیروهای مسلح سه کشور ایران، چین، روسیه و سایر کشورها، این رزمایش با عنوان «کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۳» در خلیج دریای عمان از امروز ۱۵ مارس به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

این نخستین بار نیست که ارتش ایران رزمایش مشترک برگزار می‌کند. آخرین رزمایش دریایی ایران با مشارکت چین و روسیه در اوایل بهمن‌ماه پارسال در شمال اقیانوس هند با عنوان «رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲» برگزار شد.

نخستین رزمایش دریایی مشترک سه کشور، ۴ سال پیش به مدت ۴ روز در دریای عمان و اقیانوس هند برگزار شد.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی