شناسه خبر : 136418
تاریخ انتشار : 1401/12/24 17:04
فدرال رزرو همچنان درگیر تورم

فدرال رزرو همچنان درگیر تورم

داده‌های اداره آمار کار ایالات‌متحده نشان داد که شاخص عمومی قیمت مصرف‌کننده در ماه فوریه به 6 درصد رسیده است که کمتر از 6.4 درصد ثبت شده در ژانویه است که پایین‌ترین رقم از نوامبر 2021 است.

نورنیوز - گروه اقتصاد: داده‌های اداره آمار کار ایالات‌متحده نشان داد که شاخص عمومی قیمت مصرف‌کننده در ماه فوریه به ۶ درصد رسیده است که کمتر از ۶.۴ درصد ثبت شده در ژانویه است که پایین‌ترین رقم از نوامبر ۲۰۲۱ است.

شاخص اصلی قیمت مصرف‌کننده به صورت سالانه ۵.۵ درصد بود که نسبت به ۵.۶ درصد ثبت شده در ژانویه نیز کاهش یافته است.

افزایش سالانه CPI نیز در ژوئن سال گذشته به ۹.۱ درصد رسید که بیشترین افزایش از نوامبر ۱۹۸۱ بود.

انتشار گزارش تورم در بحبوحه آشفتگی بازار‌های مالی پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی در کالیفرنیا و بانک سیگنچر در نیویورک منتشر شد و تنظیم کننده‌ها را مجبور به اتخاذ تدابیر اضطراری برای افزایش اعتماد به سیستم بانکی کرد.

همچنین قبل از نشست سیاست پولی فدرال رزرو، سه‌شنبه و چهارشنبه، هفته آینده، برای بحث در مورد سیاست‌های پولی برگزار می‌شود. داده‌های اخیر تورم به فدرال رزرو فرصتی برای ارزیابی برنامه‌های خود برای نرخ بهره و میزان کنترل تورم می‌دهد.

افزایش نرخ تورم فدرال ایالات‌متحده او را در مقابل انتخاب‌های دشواری قرار می‌دهد تا نرخ‌های بهره را بیشتر و برای مدت طولانی‌تر افزایش دهد.

در رابطه با بازار‌های مالی آمریکا، آن‌ها به نگرانی‌های منعکس شده در شاخص تورم اصلی پاسخ ندادند و شاخص‌های آن‌ها در اواسط جلسه معاملاتی بیش از ۲ درصد افزایش یافت.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی