آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 136252
تاریخ انتشار :
رادیو برای ایام نوروز تمام داشته‌هایش را رو می‌کند

رادیو برای ایام نوروز تمام داشته‌هایش را رو می‌کند

شبکه‌های مختلف رادیویی همزمان با فرارسیدن ایام نوروز، ویژه برنامه‌های متنوعی را برای مخاطبانشان تدارک دیده‌اند.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: «علی بخشی‌زاده» معاون صدای رسانه ملی ضمن تبریک سال ۱۴۰۲ از دست پر رادیو در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جدول پخش شبکه‌های رادیویی در عید نوروز خیلی پر ریتم می‌شود، ستون فقرات برنامه‌ها بر دو مفهوم امیدبخشی و طنز است و فضا، فضای شادی‌بخشی خواهد شد.

معاون صدای رسانه ملی خاطر نشان کرد: همزمان با فرارسیدن سال نو، شبکه‌های مختلف رادیویی، چه شبکه‌های تخصصی و چه شبکه‌های عمومی تدارک خیلی خوبی دیده‌اند. جدول پخش شبکه‌های رادیویی در عید نوروز خیلی پرریتم می‌شود، ستون فقرات برنامه‌ها بر دو مفهوم امیدبخشی و طنز است و فضا فضای شادی‌بخشی خواهد شد.

به گفته بخشی زاده، برای شب عید و شب سال تحویل برنامه‌های خیلی خوبی تدارک دید شده است. رادیو با دست پر خدمت مخاطبان می‌رود، امیدوارم نظر مخاطبان را جلب کند.

**عیدی معاون صدا به رادیویی‌ها

بخشی‌زاده با یک خبر خوش رادیویی به صحبت‌هایش پایان داد و افزود: صمیمانه تشکر می‌کنم از همکارانی که می‌دانم در شرایط بسیار سخت و دستمزد‌های کم، تلاش می‌کنند. در این دوره با عنایت‌های رئیس سازمان، حوزه دستمزدی رادیو تحولی در آن اتفاق بیفتد. ایشان قول مساعدت داده‌اند، ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود، به امید خدا از خجالت همکارانم در بیایم.

گفتنی است؛ برنامه‌های نوروزی شبکه‌های مختلف رادیویی از ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ پخش می‌شود.

«بهار در بهار» و «بهارانه» از رادیو تهران

پخش ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو تهران از ۲۶ اسفند ماه آغاز می‌شود و هنرمندان صدای پایتخت در دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی میهمان مخاطبان پرشور و نشاط تهرانی در روز‌های پایانی سال خواهند بود. ویژه برنامه «بهارانه» کاری از گروه فرهنگ و جامعه رادیو تهران است که هر روز از ساعت ۱۰ الی ۱۳ روی موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز می‌رود. علاوه بر این؛ ویژه برنامه «بهار در بهار» کاری از گروه ورزش و تفریحات رادیو تهران که همه روزه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ از صدای پایتخت به روی آنتن خواهد رفت.

همچنین در ایام تعطیلات نوروزی گروه ورزش و تفریحات شبکه رادیویی تهران مسابقه پرطرفدار«۰۲۱» را هر روز ساعت ۱۶ در جدول پخش قرار داده است. برای این مسابقه اهداف مختلفی در نظر گرفته شده است که هم شوخی و خنده و هم محک اطلاعات عمومی شرکت کننده‌های مسابقه است که در این بین خلاقیت شرکت کننده‌ها هم محک زده می‌شود.

مستند رادیویی ایستاده در غبار

مستند رادیویی «ایستاده در غبار» در ۵ قسمت با موضوع روایت شخصیت و زندگی فرمانده جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان، در نوروز تقدیم مخاطبان شبکه رادیویی تهران می‌شود.

**پخش سریال «نون خ» از رادیو تهران

علاوه بر این موارد، علاقه‌مندان سریال‌های نوروزی هم می‌توانند هر شب ساعت ۲۲ شنونده برنامه «رادیو فیلم» باشند که اختصاص دارد به پخش سریال «نون خ» همزمان با شبکه اول سیما برای مخاطبانی که در خارج از منزل پیگیر این سریال هستند.

مسابقه استعدادیابی«آورد صدا»

مسابقه گویندگی آورد صدا نیز در نوروز ۱۴۰۲ فرصتی مغتنم برای علاقه‌مندان به گویندگی، بازیگری و اجرا فراهم می‌کند تا هنر خود را به داوری بسپارند.

رادیو نمایش و رادیو خود خند

از ۲۷ اسفند ماه، جُنگ نمایشی «رادیو خودخند»، به صورت طنز و نقد به عملکرد رادیو نمایش می‌پردازد. در کنار این ایده‌ها، مسابقه‌ای ویژه برای شنوندگان نیز پخش می‌شود، در مسابقه ویژه نوروز از شرکت کنندگان درباره نمایش‌های رادیویی و بازیگران آن سوال می‌شود.

سریال رادیویی «چهارشنبه دوست داشتنی» به کارگردانی مهدی نمینی مقدم برای رادیو ایران تولید شده است. «لوپیتا» به کارگردانی نازنین مهیمنی به روی آنتن رادیو جوان می‌رود، «پر سوم سیمرغ» به کارگردانی نورالدین جوادیان ازآنتن رادیو فرهنگ پخش می‌شود، «ملک جمشید» به کارگردانی محمد پورحسن برای رادیو ورزش تولید شده است. «داش آکل در لس آنجلس» به کارگردانی بهرام سروری نژاد ویژه رادیو نمایش به روی آنتن می‌رود و «تلخ و شیرین» به کارگردانی فریدون محرابی از آنتن شبکه رادیویی صبا پخش می‌شود.

رادیو پیام و آوا

رادیو پیام از اول فروردین تا سوم فروردین در تمام بخش‌های صبحگاهی، نیمروزی، عصرگاهی، شامگاهی، شبانگاهی و سحرگاهی به صورت زنده به موضوع نوروز و بهار، گردشگری، محیط زیست، آداب و رسوم اقوام ایرانی در شهر‌های مختلف، نوروز و بهار در ادب فارسی و ... می‌پردازد. رادیو آوا نیز با ویژه برنامه "آوای نوروز" با تهیه و پخش ترانه و موسیقی‌های ملی و محلی با مخاطبانش در سراسر کشور آغاز سال جدید شمسی را جشن می‌گیرد.

رادیو پیام با پخش برنامه‌های روتین با رویکرد نوروز و سال نو و برنامه‌های کوتاه پیام پلیس، پیام تغذیه، پیام طبیعت و اطلاع رسانی لازم با ارتباط با مراکز خدمت رسان در ایام تعطیلات نوروزی مانند پلیس راه، آتش نشانی، اورژانس، پلیس ۱۱۰ و.. همراه مخاطبان خواهد بود.

رادیو صبا در ایام نوروز

رادیو صبا هر روز در ایام نوروز با برنامه‌های زنده «دوقاف و صبابهار» همراه مخاطبان می‌شود، این ویژه برنامه‌ها از ۲۷ اسفند ماه پخش خواهد شد.
برنامه زنده «صبا بهار» هر روز ساعت ۱۸ با بازتاب حال و هوای خوب مردم به استقبال سال نو می‌پردازد.

برنامه «معجون» از ۲۷ اسفند با معرفی مشاغل و حرفه‌های مختلف که در ایام تعطیلات نوروز پرتوان و تلاشگر مشغول خدمات رسانی به مردم هستند می‌پردازد. این برنامه ساعت ۱۶ راهی آنتن می‌شود.

فصل دوم برنامه "پیک نیک" نوروز امسال با موضوع صنایع دستی همراه مخاطبان می‌شود. برنامه پیک نیک مشتمل بر بخش‌های کارشناسی حوزه صنایع گردشگری و نمایش‌های طنز مرتبط با آن است.

«دی جی فری» یکی دیگر از برنامه‌های طنز این شبکه رادیویی است که هر روز ساعت ۱۵:۳۰ تقدیم مخاطبان می‌شود. دی جی فری یک برنامه طنز موسیقایی است که با پخش میکس ترانه ها، به شوخی با آن‌ها می‌پردازد.

**«دفتر نوروز» و «حرف وصل» با اجرای امیرحسین مدرس

این برنامه به بررسی آیین و رسوم مشترک کشور‌های حوزه ایران بزرگ که همراه با ما نوروز باستانی را جشن می‌گیرند می‌پردازد. علاوه بر این"دفتر نوروز" با شعر خوانی و روایت داستان‌های ادبیات فارسی به تجلی نوروز در ادبیات می‌پردازد. این برنامه هر روز ساعت ۱۳ تقدیم شنوندگان می‌شود.

رادیو ورزش؛ تا پای جان برای ایران

تولید مستند‌های فاخر و ماندگار به ویژه در حوزه کشتی که ورزش اول کشور است، برگزاری مسابقات استعدادیابی در بخش ورزش و رسانه، توجه ویژه به قشر نوجوان و ورزش آنان، پوشش مسابقات بانوان از جمله اقدامات شبکه رادیویی ورزش برای سال ۱۴۰۲ خواهد بود.

چشم‌انداز رادیو ورزش

پوشش مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا، مسابقات آسیایی و پارا آسیایی هانگژو چین، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، مسابقات والیبال مردان آسیا نیز از برنامه‌ریزی‌های رادیو ورزش در سال آینده است. البته توجه ویژه به تولیدات مردمی در حوزه ورزش و هم‌افزایی شبکه رادیویی ورزش و کانال ورزش بانوان با سایر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی هم از دیگر سیاست‌های این رادیو در سال ۱۴۰۲ است.

بهار ورزش، عصر بهاری، ضیافت پهلوانان و…از دیگر برنامه‌های متنوع این شبکه رادیویی برای عید نوروز است.

رادیو معارف با سلام بهار

رادیو معارف هر روز ساعت ۹:۳۰ با برنامه" سلام بهار" با موضوع تغییر و تحول و رشد در زندگی روزمره و کمال معنوی به طور زنده مهمان مخاطبان خود در این رسانه دینی می‌شود و با مسابقه" میزان" هر شب ساعت ۲۲ به تبیین آداب اجتماعی و حقوق شهروندی در صحیفه سجادیه می‌پردازد.

رادیو قرآن و پخش محافل قرآنی

پخش محافل قرآنی از سراسر کشور از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان است. همچنین یک برنامه مسابقه محور پیش بینی شده که مخاطبان با شرکت در آن اطلاعات قرآنی خود را می‌سنجند و سطح خودشان را ارتقا می‌دهند، ان شاءالله از جوایز آن نیز بهره‌مند خواهند شد.

هفت سین رادیویی فرهنگ

نوروز ۱۴۰۲ با ماه مبارک رمضان مقارن شده که دو مولفه اصلی فرهنگ اسلامی ایرانی در برنامه‌ها لحاظ می‌شود.

در ویژه برنامه «نوروز با هنرمندان»، هر روز یک هنرمند شاخص یا بازیگر، یک تئاتری، یک موسیقی‌دان و ... روی آنتن آورده شده و درباره زندگی، دغدغه‌هایش و حال و هوای نوروز با او گفتگو می‌شود.

در ۱۳ روز نوروز برنامه "ساز نوروز" تدارک دیده شده است که هر روز از ساعت ۹ صبح روی آنتن می‌رود. بازیگران پیشکسوت طنز نیز در این برنامه حضور خواهند داشت سعی می‌شود مناطق گردشگری ایران، به مخاطبان معرفی شود.

برنامه «ققنوس» توسط گروه ادب و هنر به صورت روزانه در نوروز روی آنتن می‌رود. این برنامه به جست‌وجوی نوروز در ریشه‌های ادبی و پیشینه فرهنگی، می‌پردازد.

«کتاب بهار» ویژه برنامه این شبکه رادیویی در حوزه کتاب و ادبیات است که در نوروز روی آنتن می‌رود.

شبکه رادیویی سلامت، صدای سلامت و آرامش

پیش بینی شده پویش‌های سلامت محور با همکاری نهاد‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شود. علاوه بر افزایش دانش خودمراقبتی، افزایش آگاهی در موضوع سلامت معنوی با همکاری علمای این حوزه از اولویت‌های برنامه سازی نوروزی است.

توجه به محیط زیست و نقش آلودگی هوا در کاهش کیفیت زندگی و افزایش بیماری‌ها و مطالبه گری در حوزه چالش‌های سلامت از دیگر اولویت‌های برنامه سازی این شبکه است.

**رادیو ایران و صبح عید با شما

با توجه به تقارن بهار طبیعت و بهار قرآن برنامه «فرش بنفشه» ۲۹ اسفند و اول فروردین ماه پخش می‌شود. برنامه «آیه بهار» هر روز ساعت ۶:۳۵ بامداد، جنبه‌های مختلف طبیعت در بهار را از منظر آیات قرآن بررسی می‌کند. برنامه «ایران آوا» ساعت ۸:۳۰ به بررسی آوا‌ها و موسیقی‌های نواحی ایران می‌پردازد.

گروه برنامه‌ساز «صبح جمعه با شما» به‌تهیه‌کنندگی و سردبیری ساجد قدوسیان و اجرای نسیم رفیعی با حضور هنرمندان و بازیگران رادیو ایران در ایام تعطیلات «صبح عید با شما» را تقدیم می‌کند. برنامه پر مخاطب «گلبانگ» با اجرای مریم نشیبا در تعطیلات نوروزی هرروز ساعت ۱۵ تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

مسابقه «یک دو صدا» ویژه نوروز با رویکرد طنز رادیویی هر روز ساعت ۱۶ پخش خواهد شد. برنامه «بازیخند» در گروه ورزش و تفریحات تولید شده و در ایام تعطیلات هر روز ساعت ۲۰ با رویکرد سرگرمی و استعدادیابی روی آنتن می‌رود.

پایگاه کودک ایرانصدا و نمایشی کودکانه

در ایام نوروز ۱۳ برنامه نیم ساعتی نمایشی با عنوان امسال عید روستا، به ماجرای سفر خانواده در یکی از روستا‌های کشور می‌پردازد. کودکان در این ۱۳ قسمت با شرایط زیست روستایی، سبک زندگی، تغذیه فرهنگی، آداب و سنن و صنایع دستی و روستایی آشنا می‌شوند.

پایگاه موسیقی ایرانصدا

سه پادکست ویژه نوروز با ۴ قسمت موسیقی جاده و سفر به شهر‌های مذهبی از جمله مشهد، قم، شاهچراغ و شهر ری) شنیده می‌شود.

رادیو گفتگو و پا به پای بهار

«پا به پای بهار» به طور زنده با چهره‌های فرهنگی، هنری و علمی، گفتگو می‌کند. ویژه شعار سال، اطلاع رسانی‌های مورد نیاز مخاطبان و ... از دیگر بخش‌های این برنامه است. این برنامه از ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۲۹ اسفند تا ۱ بامداد روز ۱ فروردین ۱۴۰۲ پخش می‌شود.

ویژه برنامه «سال ماه» در رادیو جوان

برنامه «سال ماه» بعد از افطار پخش خواهد شد. هدف در این برنامه امید بخشی و ایجاد نشاط برای آغاز سال نو و در کنار هم بودن خانواده و دوری از فضای مجازی است.

فرهنگ نوروز، آداب و رسوم کشور‌های مسلمان در ماه رمضان از زبان یک گردشگر پرداخته می‌شود. سرگرمی و شوخ طبعی، مشکلات عید دیدنی در شب و اتفاقاتی که در سحر می‌افتد، نیز موضوعات این برنامه برای گفتگو و ارتباط با مخاطبین است.

**سلبریتی‌های نوجوان در برنامه نوروزی هشتاد نود

«هشتاد نود» برنامه ایی که به مسیر موفقیت نوجوانان دهه هشتادی و حتی نودی می‌پردازد. در این برنامه گفتگو محور که به صورت تصویری هم پخش خواهد شد، از چهره‌های مشهور نوجوان مثل بازیگران، کمدین‌ها، ورزشکاران، مدال آوران جهانی در رده سنی نوجوانان و حتی بلاگر‌هایی که توانستند در سن کم به موفقیت برسند دعوت خواهد شد و آن‌ها در مورد مسیر رسیدن به موفقیت‌شان صحبت خواهند کرد.

بازار بهار رادیو اقتصاد امسال داغ است

مجله نوروزی "بهار بازار" در نظر دارد با حال و هوای سال نو به استقبال اقتصاد برود. در این برنامه تمرکز خاص بر رفتار‌های اقتصادی مردم در ایام نوروز و خرید‌های مورد نیاز این آیین باشد.

یکی از آیتم‌های جذاب این برنامه شوخی با برخی از رفتار‌های نادرست در ایام نوروز همچون خرید‌های بی مورد و رفتار‌های نادرست در ایام دید و بازدید است که لحظات مفرحی را برای شنوندگان رقم می‌زند. این برنامه از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین ساعت ۱۰ تا ۱۲ از آنتن رادیو اقتصاد پخش می‌شود.

در رادیو اقتصاد «برنده شو»

رادیو اقتصاد در ایام نوروز مسابقه جذابی را تحت عنوان " برنده شو" به روی آنتن می‌برد. این مسابقه دارای ۵ مرحله است که با حضور ۲ شرکت کننده برگزار می‌شود و مجریان با سوالات متنوع و بهره گیری از نمایش‌های جذاب فضایی با نشاط و شادابی را برای شرکت کنندگان رقم خواهند زد. این برنامه از دوشنبه ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین از ساعت ۲۰ پخش خواهد شد.


نورنیوز
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی