شناسه خبر : 136189
تاریخ انتشار : 1401/12/19 22:48
بایدن وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

همزمان با توافق تهران و ریاض؛

بایدن وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

هم‌زمان با اعلام توافق ایران و عربستان، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به روسای مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا وضعیت اضطراری در قبال ایران را تمدید کرد

نورنیوز - گروه بین‌الملل: کاخ سفید روز جمعه به وقت محلی اعلام کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای به روسای مجالس نمایندگان و سنای کشورش وضعیت اضطراری در قبال ایران  را تمدید کرد.

بایدن با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدامات و سیاست‌های دولت ایران از جمله تکثیر و توسعه موشک‌ها و سایر قابلیت‌های تسلیحات نامتقارن و متعارف، شبکه و کارزار  تهاجم‌های منطقه‌ای، حمایت از گروه‌های تروریستی و فعالیت‌های مخرب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای وابسته به آن، همچنان تهدیدی غیرعادی و  خاص برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا محسوب می‌شوند.

رئیس‌جمهور آمریکا افزود:  به همین دلایل، وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در ۱۵ مارس ۱۹۹۵، باید پس از ۱۵ مارس ۲۰۲۳ ادامه یابد.

بایدن ادامه داد: من به مدت یک سال وضعیت اضطراری ملی در رابطه با ایران که در فرمان اجرایی ۱۲۹۵۷ اعلام شده است را تمدید می‌کنم.  وضعیت اضطراری اعلام شده در  فرمان اجرایی ۱۲۹۵۷  با وضعیت اعلام شده در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ طی فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ در رابطه با بحران گروگان‌گیری، متفاوت است.


نورنیوز
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی