آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 121927
تاریخ انتشار :
کنعانی: آمریکا به دنبال تخریب همکاری‌های متعارف ایران و روسیه است

کنعانی: آمریکا به دنبال تخریب همکاری‌های متعارف ایران و روسیه است

سخنگوی وزارت امور خارجه، ادعاهای رئیس سازمان جاسوسی آمریکا در ارتباط با همکاری‌های ایران و روسیه و هم اتهامات وی علیه جمهوری اسلامی در ارتباط با جنگ اوکراین را بی‌اساس و بخشی از جنگ تبلیغی آمریکا علیه ایران توصیف کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، ادعاهای رئیس سازمان جاسوسی آمریکا در ارتباط با همکاری‌های ایران و روسیه و هم اتهامات وی علیه جمهوری اسلامی در ارتباط با جنگ اوکراین را بی‌اساس و بخشی از جنگ تبلیغی آمریکا علیه ایران توصیف کرد.

کنعانی در این باره افزود: مقامات آمریکایی در تداوم ادعاهای سیاسی بی‌اساس و اقدامات غیرقانونی خود علیه جمهوری اسلامی ایران، همکاری‌های متعارف دفاعی و نظامی ایران و روسیه را زیر سؤال می‌برند!

سخنگوی وزارت امور خارج ادامه داد: این کارزار تبلیغاتی آمریکایی‌ها که مبنای آن بر دروغ‌پردازی و فریبکاری قرار گرفته، با اهداف مختلفی از جمله اعمال فشار سیاسی به جمهوری اسلامی ایران، دامن زدن به ایران هراسی و سرپوش نهادن بر جنگ‌طلبی خود صورت می‌گیرد.

کنعانی تأکید کرد: همان‌گونه که بارها اعلام کرده‌ایم، همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری‌های دفاعی، در چارچوب منافع و مصالح مشترک و منطبق بر حقوق و تعهدات بین‌المللی دو کشور در حال گسترش است و علیه هیچ کشور ثالثی نیست.

کنعانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران منطبق با منافع ملی خود و ضمن رعایت قوانین و مقررات بین‌المللی، در تنظیم روابط خارجی خود مستقلانه عمل کرده و از کسی اجازه نمی‌گیرد.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی