شناسه خبر : 120494
تاریخ انتشار : 1401/09/19 18:28
ورود محصولات هلال‌احمر ایران به بازار فدراسیون جمعیت‌های ملی

کولیوند خبر داد؛

ورود محصولات هلال‌احمر ایران به بازار فدراسیون جمعیت‌های ملی

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال‌احمر کشورمان شرکت‌های زیر مجموعه بزرگ و موفقی در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، عصاره گیاهان دارویی و صنایع نساجی دارد که اکنون فدراسیون جمعیت‌های ملی و کمیته صلیب سرخ در خرید اقلام برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به کشور‌های منطقه از محصولات هلال‌احمر ایران استفاده می‌کنند.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: پیر حسین کولیوند در سفر یک روزه خود به استان همدان عصر امروز به شهرستان تویسرکان رسید و در جلسه‌ای با حضور مدیران دستگاه‌های مختلف این شهرستان در محل فرمانداری تویسرکان شرکت کرد.

کولیوند در این نشست از ارتباط بسیار خوب جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران با شرکای بین‌المللی خود در زیر مجموعه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر گفت و توضیح داد: امسال در جریان نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر، نشان عالی این فدراسیون با عنوان «هانری داویسون» به جمعیت هلال‌احمر ایران اهدا شد و نمایندگان ۱۹۲ جمعیت ملی با تشویق‌های مکرر خود نشان دادند که در کشوری که تحت فشار تحریم‌های خارجی است، می‌توان یک جمعیت ملی فعال داشت که با اتکا به داوطلبان و جوانان خود موفق عمل کند و با رعایت بی‌طرفی و بی‌غرضی از آلام مردم در سوانح طبیعی و انسان‌ساز بکاهد.

او ادامه داد: در این نشست‌ها موفق شدیم برای هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران کرسی مدیریتی بین‌المللی در دفاتر فدراسیون اخذ کنیم و اکنون یکی از همکاران ما در ژنو و دیگری در دفتر منطقه خاورمیانه و شمال افریقا جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر در بیروت مستقر شده است.

کولیوند مشارکت هلال‌احمر ایران در عملیات بین‌المللی را موفقیت‌آمیز دانست و انجام عملیات بزرگ اربعین در خاک عراق را یک مثال خوب خواند و گفت: امسال تعداد نیرو‌های امدادی و درمانی ما در خاک عراق ۴ برابر سال‌های قبل بود. تعداد زیادی آمبولانس و خودروی امداد و نجات در خاک عراق تردد کرد و در محور‌های مواصلاتی محل عبور زائران از پشت مرز‌های جنوب غربی و غرب ایران تا کربلا پایگاه‌های جاده‌ای و درمانی متعددی برپا شد.

او ادامه داد: در محور نجف تا کربلا در هر ۱۰۰ عمود یک مرکز درمانی، امدادی برپا شد و ۶ بیمارستان عراقی در اختیار درمانگران هلال‌احمر بود تا به زائران کشور‌های مختلف از جمله هموطنان ایرانی خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه کنند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر در ادامه توضیحات خود از عملکرد بین‌المللی این جمعیت گفت: هلال‌احمر کشورمان شرکت‌های زیر مجموعه بزرگ و موفقی در زمینه تولید دارو، تجهیزات پزشکی، عصاره گیاهان دارویی و صنایع نساجی دارد که محصولات آن‌ها در سطح منطقه از مزیت رقابتی برخوردار است و اکنون فدراسیون جمعیت‌های ملی و کمیته صلیب سرخ در خرید اقلام برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به کشور‌های منطقه از محصولات هلال‌احمر ایران استفاده می‌کنند.

کولیوند مثال زد: امسال برای کمک به سوانح در پاکستان، شرکای بین‌المللی ما پتو و چادر امدادی را از صنایع نساجی هلال ایران خریداری و به حادثه دیدهگان پاکستان اهدا کردند.


مهر
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی