آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 120314
تاریخ انتشار :
رئیسی: همه وعده‌هایم را به یاد دارم/ اجازه ندادیم پیشرفت کشور متوقف شود
در جمع دانشجویان دانشگاه تهران؛

رئیسی: همه وعده‌هایم را به یاد دارم/ اجازه ندادیم پیشرفت کشور متوقف شود

رئیس جمهور در جمع دانشجویان دانشگاه تهران عنوان کرد: رشد اقتصادی 0.4 درصد بود اما در اوایل امسال به 5 درصد رسید؛ می‌خواستند به انحای مختلف مانند مطالبات اقشار و… ما را متوقف کنند اما به لطف خدا متوقف نشدیم.

نورنیوز - گروه سیاست: سخنرانی آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو در دانشگاه تهران و در جمع دانشجویان این دانشگاه برگزار شد؛ رئیس جمهور در این مراسم ۱۶ آذر را روز ایجاد امید برای کشور دانست و تأکید کرد: این روز نماد و نمود برای فکر، بالندگی و شناخت شرایط و وضعیت برای دانشگاه‌هاست‌.

آیت‌الله رئیسی اظهار کرد: دانشگاه اتاق فکر و مرکز مشاوره است؛ من به ارتباط دانشگاه و دولت باور دارم و دانشجویان‌ باید برای حل مسائل دولت را یاری دهند.

رئیس جمهور تأکید کرد: دانشجویان مسائل جامعه را بیشتر و بهتر رصد می‌کنند و ارتباط با دانشجویان را برای خود افتخار و فرصت مغتنمی برای بهره‌گیری از نظرات نخبگان می‌دانم.

برخی توصیه کردند امروز دانشگاه نیایم و یا حداقل دانشگاه تهران نیایم

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: برخی توصیه کردند امروز دانشگاه نیایم و یا حداقل دانشگاه تهران نیایم؛ ولی من گفتم که دنبال تعطیلی علم و دانشگاه نیستم بلکه به دنبال گشایش هستم؛ آینده متعلق به شماست و دانش آموزان و دانشجویان آینده‌سازان کشورند و باید سخن شما را شنید.

آیت الله رئیسی خاطر نشان کرد: امروز دانشگاه به دشمن ضربه زده و دشمن می‌خواهد دانشگاه را از تحصیل و علم آموزی و پیشرفت علمی بازدارد و دانشجویان و اساتید دشمن را ناکام گذاشتند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه «اعتراضات را باید شنید و همواره ما برای شنیدن‌ حرف‌های دانشجویان‌ مصمم هستیم» عنوان کرد: اعتراض یا اغتشاش فرق دارد؛ اعتراض موجب اصلاح امور و کمال می‌ شود و اغتشاش موجب تخریب و یأس آفرینی است.

او با یادآوری اینکه «آمریکایی ها دنبال تخریب هستند و می‌خواهند به‌ جای شکل‌گیری ایران قوی یک ایران تخریب شده درست شود» تأکید کرد: آنها می خواهند اینجا سوریه و افغانستان شود، ولی اشتباه محاسباتی کردند و مردان و زنان فرهیخته ایرانی چنین اجازه‌ای به آنها نمی‌دهند.

آیت الله رئیسی دانشگاه‌ها را راویان پیشرفت در کشور توصیف کرد و افزود: می خواستند پیشرفت ما را متوقف کنند و ما اجازه ندادیم هیچوقت پیشرفت کشور متوقف بشود.

رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند کشور متوقف می‌شود؛ برای ارتباط با همسایگان می‌گفتند تا عضو FATF نشوید اجازه تجارت به شما نخواهیم داد، اما در این مدت همه دیدید که ارتباط ما با کشورهای منطقه و زیرساخت‌های تجاری منطقه مانند شانگهای و اوراسیا فعال شد.

آیت الله رئیسی با برشمردن دستاوردهای دولت سیزدهم اظهار کرد: امروز فروش نفت ما دارد به میزان قبل از تحریم می‌رسد و صدها واحد تولیدی احیا شده است. رشد اقتصادی ۰/۴ درصد بود اما در اوایل امسال به ۵ درصد رسید؛ آنها می خواستند به انحای مختلف مانند مطالبات اقشار و… ما را متوقف کنند، اما به لطف خدا متوقف نشدیم.

او در ادامه به ناآرامی‌های اخیر در کشور نیز اشاره کرد و افزود: آنکه عزیزان ما را به شکل فجیع و ناجوانمردانه به شهادت می‌رساند، آیا دنبال اغتشاش است؟ دانشجو و دانشگاهی این را می‌فهمد.  دشمن می‌خواهد ایران قوی نباشد ولی مردم ما و دانشجویان ما آنها را ناکام گذاشتند امروز ایران در حال تولید و صادرات ۶ نوع واکسن است و تحریم‌های دشمن ما را از پیشرفت باز نداشته است.

آیت‌الله رئیسی ایجاد آشوب‌برای ایجاد ناامنی و تعطیلی دانشگاه‌ها و توقف تولید و ناامید کردن مردم را هدف دشمنان دانست و خطاب به دانشجویان گفت: در این شرایط فرزندان عزیزم! تمام تلاش ما باید بر امیدوار کردن هر چه بیشتر مردم باشد.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: نشاط و مشارکت اجتماعی و امید مردم در گروه آن است که هر کسی که مشغول خدمت به مردم است، دشمن را روز به روز نا امیدتر و مأیوس تر کند؛ دیدید به‌خاطر تعارف یک مغازه‌دار در کردستان چه بر سر او آورند؟ چه کسی دیکتاتور است؟ دیکتاتور کسی است که مردم عزیز ما را تهدید و تحریم می‌کند و کسی که زندگی مردم را به خطر می اندازد اما به دروغ دم از زندگی می‌ زند.

آیت الله رئیسی خطاب به آمریکایی ها عنوان کرد: ۳۵ هزار معلول نتیجه لشکرکشی‌های شما به افغانستان است ولی با کمال تعجب دم از زندگی می‌زنید. شما می‌خواهید به مردم ایران زندگی بدهید؟!

رئیس جمهور ادامه داد: مستبدترین‌ و دیکتاتورترین حکومت‌ آمریکاست و ۱۶ آذر نماد مبارزه با ابردیکتاتور عالم، آمریکاست؛ لعن و نفرین بر آمریکا باد که داعش را درست کرد و بعد اسلحه به دست تروریست‌ها داد تا یک کودک را در حرم مطهر شاهچراغ به همراه پدر و مادرش به شهادت برسانند.

آشوب‌ها ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد

آیت الله رئیسی خاطر نشان کرد: مشکلات اقتصادی هست اما آشوب‌ها ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد و دلیل عدم همراهی مردم و دانشجوی ما با این آشوب‌ها هم این است که متوجه پشت پرده این حرکات هستند و آنها را ناکام گذاشته و خواهد گذاشت.

رئیس جمهور تأکید کرد: هیچ‌کدام از وعده‌هایمان‌ را فراموش نمی‌کنیم‌ و دولت می‌خواهد صادق الوعد باشد.

آیت الله رئیسی در ادامه به مشکلات بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: در دوره گذشته زندگی ۵۰ میلیون سهامدار را به بورس‌بازان مرتبط کردند و موجب مشکلاتی شدند که امروز با آن مواجهیم‌؛ در دولت ۵ مرتبه برای اصلاح و ساماندهی بازار سرمایه بحث و هم اندیشی کردیم و این مساله همچنان در دستور کار دولت است.

او با بیان اینکه چندین راهکار برای بازار سرمایه ارائه شده است، خاطر نشان کرد: متصل کردن سهام خرد به بازار بزرگ در بورس درست نبود.

تیم اقتصادی دولت هماهنگ است

رئیس جمهور تأکید کرد: همه نظرات حتی نظرات مخالفان را می‌شنویم و از نظرات همه استقبال می‌کنیم، اگر کسی مرا هم قبول نداشت، به‌خاطر کشور و مردم نظرات و پیشنهاداتش‌ برای بهبود امور را به ما منتقل کند. ما نظر را بشنویم از بهترین‌ها انتخاب و عمل کنیم.

آیت‌الله رئیسی درباره حذف ارز ترجیحی اظهار کرد: اقتصاددانان ما کسی نبود که از ارز ترجیحی که در آن رانت و فساد وجود دارد، دفاع کند. اختلاف در روش ها داشتند نه در اصل قضیه.

او خاطر نشان کرد: گفتگو در حل مسائل و رشد و پیشرفت کشور اثر دارد و به همین دلیل با دانشجویان‌ و نخبگان به‌صورت مستمر و رسمی‌ و غیرسمی ارتباط و تعامل دارم. رئیسی اطمینان داد که تورم در آینده روند کاهشی خواهد داشت و وضع زندگی مردم حتماً بهتر خواهد شد؛ ان‌شاءالله‌.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه در ایجاد اشتغال واقعی از میزانی که وعده کردیم عقب نیستیم، ابراز امیدواری کرد که با سرعت گرفتن ساخت مشکل مسکن هم برطرف می‌شود.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه امسال قطعی گاز و برق نداشتیم و در تابستان امسال دیدیم که خاموشی نداشتیم، اظهار کرد: ما که نیروگاه نساختیم بلکه با مدیریت توانستیم بدون خاموشی از تابستان عبور کنیم در حالی که سال‌های گذشته همه خاموشی‌ها در تابستان را به خاطر دارند.

همه وعده‌هایم را به یاد دارم

رئیس شورای عالی فضای مجازی در ادامه درباره وضعیت اینترنت نیز به دانشجویان متذکر شد: درباره اینترنت؛ من در انتخابات حرفی زدم که گاهی هم بعضی‌ها می خواهند آن را یادآوری کنند! من خودم یادم هست! هرآنچه را که گفتیم به خاطر داریم. سخن ما این است که اگر دشمن آمد در فضا و بستری دشمنی کرد و خواست کشور را به هم بریزد شما می‌گویید به او اجازه بدهیم؟

آیت الله رئیسی تأکید کرد: محدودیت‌های ایجاد شده در فضای مجازی به دلیل اخلال دشمن و ایجاد ناامنی است که در آن ایجاد کرد؛  حتما بدانید با شرایط امن، وضعیت متفاوت خواهد بود.

او ادامه داد: به وزیر و مسئول مربوطه گفتم برای کسب و کارها کاری کنید تا بر بسترهای داخلی فعالیت کنند تا بتوانیم فضا را امن کنیم.

توانمندی مدیران شرط اصلی است

رئیس جمهور در ادامه شرط اصلی دولت را توانمندی مدیران برای انجام ماموریت دانست و گفت: نکته‌ای مطرح کردند درباره انتصاب وزیر مریض؛ این وزیر مریض نبود، مریض شد! چکار کنیم؟ ایشان در این مدت اگر عملکردش را به شما گزارش دهد در حوزه‌های مختلف هوایی، ریلی، مسکن و شهرسازی اقدامات بسیار خوبی داشته است. در هر صورت به مریضی سختی مبتلا شد که زمینگیر شد.

آیت الله رئیسی در پاسخ به سوال یک دانشجو درباره استفاده از سعید جلیلی در دولت گفت: من برای پذیرش مسئولیت رسمی‌ هم چند بار پیشنهاد کردم اما نپذیرفتند ولی همین الآن هم که در سایه هستند، به دولت کمک‌ می‌کنند.

مجوز واردات خودرو برای تأمین کمبود بازار

رئیس جمهور در ادامه به بحث صنعت خودرو و مجوز واردات آن اشاره کرد و با یادآوری ابلاغیه هشت بندی خود به خودروسازان اظهار داشت: اساس قضیه واردات نیست، اساس ما تولید داخلی است اما چون کاستی‌هایی در بازار وجود دارد اجازه واردات برای متعادل کردن بازار صادر شده و در حال اجرا است.

آیت الله رئیسی افزود: از دانشجویان عزیز و با بصیرتی که اجازه ندادند فضای دانشگاه فضای اغتشاش شود، تشکر می‌کنم. خواهری که اینجا گفتند رئیس دانشگاه برنامه ۱۳ آبان به دلیل حضور یک مسئول در دانشگاه را لغو کرده، حتماً این کار اشتباه است.

در این مراسم، رئیس جمهور در پاسخ به یک دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه تهران که به نوبت ندادن به دانشجویان علوم پزشکی برای صحبت کردن معترض بود، گفت: ان‌شاءالله حرف‌های شما را می‌شنوم.

پیش از آغاز صحبت‌های رئیسی تعدادی از دانشجویان شعار «رئیس مستضعفین حمایتت می‌کنیم» سر دادند.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی