آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 110739
تاریخ انتشار :
اشتراک نظر در قبال موضوعات بین‌المللی به اشتراک عمل تبدیل شود
باقری در دیدار با وزیر خارجه صربستان:

اشتراک نظر در قبال موضوعات بین‌المللی به اشتراک عمل تبدیل شود

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در جریان دیدار از صربستان با نیکلا سلاکوویچ وزیر خارجه جمهوری صربستان دیدار و گفتگو کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: علی باقری، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در جریان دیدار از صربستان با نیکلا سلاکوویچ وزیر خارجه جمهوری صربستان دیدار و گفتگو کرد. 

دو طرف در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل نظر کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به تجربیات مشترک ایران و صربستان در مواجهه با تحریم‌ها و نیز اشتراک دیدگاه در قبال بسیاری از پدیده‌ها و تحولات بین‌المللی، تصریح کرد: ایران و صربستان باید با اتکا به اشتراک نظر در قبال موضوعات بین‌المللی به اشتراک عمل در صحنه بین‌المللی روی آورده و با همکاری دیگر کشورهای مستقل به صورت هم‌افزا برای تعمیق صلح و ثبات منطقه‌ای و جهانی تلاش کنند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ضمن اشاره به دیدار روسای جمهور دو کشور در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، بر توسعه روابط در تمامی جوانب تأکید نمود. 

وی نگاه راهبردی صربستان به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی را سرمایه ارزشمندی برای تقویت روابط ایران و صربستان دانست و افزود: دامنه روابط دو کشور ابعاد متنوعی همچون حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و علمی را دربر می‌گیرد.

معاون سیاسی وزیر خارجه در این دیدار گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تبادل هیئت‌های عالی‌رتبه بین دو کشور همچون سفر وزیر خارجه کشورمان به صربستان و در ادامه سفر رئیس‌جمهور صربستان به ایران باشیم.

وزیر خارجه صربستان در این دیدار ضمن تشریح سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی صربستان، بر روابط رو به توسعه دو کشور در همه زمینه‌ها تأکید کرد.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی