آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 109101
تاریخ انتشار :
انتقاد از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا در قبال موضوعات حقوق بشری
غریب‌آبادی در دیدار سفیر دانمارک مطرح کرد:

انتقاد از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا در قبال موضوعات حقوق بشری

دبیر ستاد حقوق بشر ایران در دیدار با سفیر دانمارک در تهران از رویکرد دوگانه اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی در قبال موضوعات حقوق بشری انتقاد کرد.

نورنیوز - گروه سیاست: «جسپر وار»، سفیر دانمارک در تهران با «کاظم غریب‌آبادی»، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتقاد از بیانیه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در قبال فوت مهسا امینی اظهار داشت: به دنبال وقوع حادثه تأسف‌بار فوت این دختر ایرانی، تیم‌های تحقیقاتی برای بررسی ابعاد این واقعه بلافاصله تشکیل شد و ستاد حقوق بشر نیز با آنها در تماس است.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران در روشن‌شدن این پرونده جدیت دارد، افزود: همانگونه که از سوی مقامات ارشد ذی‌ربط کشور تأکید شده، هیچ تسامحی در این پرونده صورت نخواهد گرفت و پرونده با سرعت و دقت پیگیری می‌شود و حقوق این شهروند ایرانی و خانواده‌اش تضییع نخواهد شد. اما جای سؤال است که اگر اتحادیه اروپا و برخی کشورهای اروپایی که درباره این حادثه موضع اتخاذ کرده‌اند، درباره رویکردهای حقوق بشری خود صداقت دارند، چرا در قبال شهروندان ایرانی کُرد که قربانی گروه‌های تروریستی چون پ‌ک‌ک، پژاک، کوموله و ... می‌شوند، سخنی نمی‌گویند و اقدامات این گروهک‌های تروریستی را محکوم نمی‌کنند؟ آیا این افراد حقوق بشر ندارند؟ چرا خبری از صدور بیانیه از سوی اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی در این رابطه نیست؟!

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به سفر اخیر به استان کردستان و ملاقات با برخی خانواده‌های قربانیان ترور، مطالبه آنان را پیگیری خون شهدای ترور عنوان کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه در ادامه ضمن مردود دانستن این قبیل اظهارات مداخله‌جویانه تصریح کرد: از شما به عنوان سفیر یک کشور اروپایی می‌خواهم به همکارانتان در اتحادیه اروپا بگویید شواهد و اسناد نشان می‌دهد برخی از اعضای گروهک‌های پ‌ک‌ک، پژاک، کوموله و ... که جان شهروندان بی‌گناه به ویژه هم‌وطنان کرد را قربانی کرده‌اند، در کردستان عراق و کشورهای اروپایی به سر می‌برند، موضع آنها در خصوص این رفتار دوگانه چیست؟

طرفین، در ادامه درباره سایر موضوعات فی‌مابین نظیر تبادل نظر و تجربه در حوزه حقوقی - قضایی و حقوق بشر گفتگو و رایزنی کردند.


ایرنا
اخبار مرتبط
شعب ویژه رسیدگی به پرونده اغتشاشگران در تهران
دادگستری استان تهران اعلام کرد؛

شعب ویژه رسیدگی به پرونده اغتشاشگران در تهران

رئیس کل دادگستری استان تهران: در راستای برخورد قاطع، سریع و بدون ملاحظه با اغتشاش‌گران و آشوبگران، شعب ویژه‌ای را در مجموعه دادگستری استان تهران اعم ...

غریب آبادی: پیگیری درخواست‌های مردمی یک اقدام حقوق بشری است

غریب آبادی: پیگیری درخواست‌های مردمی یک اقدام حقوق بشری است

معاون امور بین الملل قوه قضائیه در حاشیه ملاقات مردمی در مرکز ارتباطات قوه قضائیه، پیگیری درخواست‌های مردمی را یک اقدام حقوق بشری خواند.

تاکید غریب‌آبادی بر تضمین اجرای موثر برنامه‌های همکاری فنی مرتبط هسته‌ای از سوی آژانس

تاکید غریب‌آبادی بر تضمین اجرای موثر برنامه‌های همکاری فنی مرتبط هسته‌ای از سوی آژانس

نماینده ایران در وین در نشست کمیته همکاری و کمک فنی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به برنامه پیشنهادی همکاری فنی آژانس برای سال 2021، تاکید ...

افشاگری سازمان حقوق بشری درباره شکنجه‌ یمنی‌ها در زندان سعودی

افشاگری سازمان حقوق بشری درباره شکنجه‌ یمنی‌ها در زندان سعودی

یک سازمان حقوق بشری از شکنجه سازمان‌یافته بازداشتی‌های یمنی در زندان «جازان» عربستان سعودی پرده برداشت.

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.