آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 108052
تاریخ انتشار :
فرمانده کل ارتش: جمهوری اسلامی ایران هر روز بالنده‌تر و قوی‌تر پیش می‌رود

فرمانده کل ارتش: جمهوری اسلامی ایران هر روز بالنده‌تر و قوی‌تر پیش می‌رود

امیر سرلشکر موسوی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر روز بالنده‌تر و قوی‌تر با اقتدار به پیش می‌رود و پرچم استقلال کشور عزیز در جهان برافراشته است و تاکنون اجازه کوچک‌ترین خدشه به استقلال کشور داده نشده است.

نورنیوز - گروه امنیت و دفاعی: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در اختتامیه بیستمین دوره جامعه‌پذیری نظامی مشترک دانشگاه‌های افسری ارتش که در مرکز آموزش شهدای وظیفه ٠١ نیروی زمینی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: پیشاپیش هفته دفاع مقدس را که یادآور روز‌های حماسه و خون است، گرامی می‌داریم.

سرلشکر موسوی افزود: به شهدای دفاع مقدس درود می‌فرستیم و آن روز‌هایی را که برای آزادی‌خواهان و حق‌طلبان دنیا که الگو و سرمشق‌آفرین است، گرامی می‌داریم.

امیر سرلشکر موسوی در ادامه با اشاره به حضور افسرانی از «فراجا» در این دوره آموزشی عنوان کرد: امسال هم توفیق حضور جمعی از فراجا را در میان افسران ارتش داریم؛ فراجا یکی از بخش‌های خدوم، پرکار، سودمند و مفید برای ملت عزیز است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: کارکنان فراجا به‌عنوان مدافعان امنیت و نظم اجتماعی، در جای جای این مملکت مشغول به خدمت به مردم هستند و ما قدردان این عزیزان هستیم.

امیر سرلشکر موسوی سپس با اشاره به خدمات و تلاش‌های سخت و شبانه‌روزی نیرو‌های کشوری و لشکری در ایام اربعین گفت: امسال حرکت بزرگ شبانه‌روزی را که ده‌ها برابر سال‌های گذشته در آن خدمت‌رسانی شد در عرصه اربعین حسینی شاهد بودیم که جای قدردانی و تشکر دارد.

فرمانده کل ارتش گفت: برابر قانون اساسی، ارتش مأموریت پاسداری از استقلال کشور را برعهده دارد. شما افسران و فرماندهان آینده چنین ارتشی هستید که آمده‌اید این مأموریت بسیار مهم و حیاتی را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

امیر سرلشکر موسوی افزود: پیشینیان ما تا امروز با تمام توان خود، بار سنگین این مسئولیت خطیر را بر دوش گرفته‌اند و از آن سربلند بیرون آمده‌اند. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر روز بالنده‌تر و قوی‌تر با اقتدار به پیش می‌رود. پرچم استقلال این کشور عزیز در جهان برافراشته است و تاکنون اجازه کوچک‌ترین خدشه به استقلال کشور داده نشده است.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: با وجود همه دشمنی‌ها، کینه‌ورزی‌ها، اقدامات خصمانه و تهدیدات دشمنان این انقلاب و دشمنان این آب و خاک، حتی یک وجب از خاک پاک این کشور به دشمن داده نشده و تمامیت ارضی آن حفظ شده است. این یعنی مأموریت ارتش با کمک ملت و سایر نیروهای مسلح به خوبی انجام شده و ارتش سربلند است.

امیر سرلشکر موسوی خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش تأکید کرد: پیشینیان شما در زمین، هوا و دریا جنگیدند و پایمردی کردند تا این پرچم برافراشته، تا ملت ایران سرافراز و سربلند و نام ایران اسلامی جاودانه بماند. بیش از ۴۸ هزار از مردان مرد این ارتش، خلعت زیبای شهادت پوشیدند، ده‌ها هزار نفر به افتخار جانبازی رسیدند و بقیه هم از شاغل و بازنشسته، جوانان و پیشکسوتان بر سر پیمان خود ایستاده‌اند تا آنچه فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) امر بفرمایند با پای سر اجرا کنند.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: هم‌اینک و در تمام ساعات شبانه‌روز همرزمان ما، در هوا، دریا و زمین، از اوج آسمان تا عمق دریا و از مرزهای زمینی تا مدار ۲۰ درجه در اقیانوس‌ها مشغول پاسداری از این کشور عزیز هستند. شما براداران عزیز به چنین جمعی پا نهادید، مبارک‌تان باد پوشیدن لباس سربازی ارتش اسلام. مبارکتان باد پیوستن به جمع پاسداران استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی.

امیر سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: ایمان، فداکاری، شجاعت و ازخودگذشتگی پیش‌نیاز پا گذاشتن در این راه نورانی است و دانش، ورزیدگی روحی و جسمی، فنون فرماندهی و رزم و توانایی به‌کارگیری بهینه فناوری بخشی از لوازم موفقیت است که ان‌شاءالله با عزم و اراده و همت شما و فرماندهان و استادان محقق خواهد شد.

فرمانده کل ارتش در پایان خاطر نشان کرد: لازم می‌دانم یک بار دیگر در این مراسم عهدی را که منسوب به حضرت امیرالمومنین (ع) است، برای شما عزیزان تکرار کنم که ان‌شاءالله تا لحظه شهادت در قلب و جان ما حل شود؛ «ای مالک! من و تو هر دو سربازیم و چه نیکوست که عمرمان بر خاک و خون میدان نبرد به پایان برسد و فردای قیامت در پیشگاه خداوند بزرگ، گلگون‌کفن و سپیدروی محشور شویم؛ ان‌شاءالله».


صداوسیما
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.