آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 105271
تاریخ انتشار :
مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در بروکسل دیدار کردند

مقامات جمهوری آذربایجان و ارمنستان در بروکسل دیدار کردند

در نشست سه جانبه جمهوری آذربایجان، ارمنستان و شورای اروپا بر تهیه پیش نویس صلح تاکید شد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: چهارمین دیدار سه جانبه «الهام علی‌اف» رئیس جمهور آذربایجان، «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان و «شارل میشل» رئیس شورای اتحادیه اروپا در بروکسل برگزار شد.

در نشست سه جانبه جمهوری آذربایجان، ارمنستان و شورای اروپا بر تهیه پیش نویس صلح تأکید شد.

رئیس شورای اتحادیه اروپا پس از این نشست و گفتگوی سه جانبه در کنفرانس مطبوعاتی از فرصت یک ماهه دیدار وزرای خارجی جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبر داد و گفت: امروز در خصوص تسریع فرآیند پیمان صلح میان دو کشور که نظامبخش روابط میان دو کشور است توافق کردیم و به وزرای امور خارجه سپردیم تا در مدت زمان یک ماه برای تهیه پیش نویس دیدار داشته باشند.

شارل میشل افزود: ما آخرین حوادث قفقاز جنوبی و روابط دو کشور با اتحادیه اروپا را مورد مذاکره قرار دادیم و گفتگوی سازنده‌ای در حال برگزاری است و هر آنچه را که در دستور کار است بررسی کردیم.

بر اساس این گزارش رئیس شورای اتحادیه اروپا با اشاره محتوای مذاکرات گفت: همچنین امروز در خصوص مسائل بشردوستانه، مین زدایی، سرنوشت زندانیان، مفقودین و تعیین حدود مرزی و تأمین ثبات گفتگو‌های مفصلی انجام شد.

او تصریح کرد: همچنین توافق کردیم نشست بعدی کمیسیون تعیین حدود مرزی در ماه نوامبر در بروکسل برگزار شود. در خصوص گشایش خطوط حمل و نقل تبادل نظر کردیم. معتقد هستیم آماده کردن مردم دو کشور برای صلح پایدار و بلند مدت ضروری است. قرار شد در پایان ماه نوامبر بار دیگر ملاقات کنیم.


صداوسیما
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.