شناسه خبر : 104197
تاریخ انتشار : 1401/06/08 13:55
رهبر انقلاب: شرطی نکردنِ جامعه و کاهش نگاه به بیرون از توفیقات این دولت است

رهبر انقلاب: شرطی نکردنِ جامعه و کاهش نگاه به بیرون از توفیقات این دولت است

رهبر معظم انقلاب در دیدار صبح امروز رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم، شرطی کردنِ جامعه و نگاه به بیرون تا میزان زیادی کاسته شده است، تأکید کردند: یک توفیق این دولت این بود که جامعه را از حالت چشم‌انتظاری و نگاه به بیرون خارج کرد

نورنیوز - گروه سیاست: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار صبح امروز با رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت بیان کردند: به نظر من مهمترین توفیق این دولت زنده کردن امید و اعتماد در مردم است، مجموع عملکرد دولت چه شخص رئیس‌جمهور محترم، چه مسئولین در بخش‌های مختلف به مردم این احساس را داد که دولت وسط میدان است، مشغول کار است، دارد تلاش می‌کند و برای آنها خدمت می‌کند، خدمت‌رسانی می‌خواهد بکند. این [کار] امید مردم را اعتماد مردم را تا حدود زیادی احیاء کرد.

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: یک توفیق دیگری که شما پیدا کردید این سفرهای استانی است. این خیلی حادثه‌ درخشان و مهمی است. این که سی و یک سفر در یازده ماه انجام بگیرد به سرتاسر کشور، نقاط محروم، دورافتاده، صحنه‌های کم‌نظیری اتفاق بیفتد و دیده بشود از همدلی صادقانه‌ با مردم. نظارت میدانی به مسائل گوناگون مردم این خیلی چیز مهمی است.

رهبر معظم انقلاب در ادامه اشاره کردند: توفیق دیگری که شما در دولت داشتید سرعت عمل شماست در قبال حوادث پیش‌بینی نشده؛ مثل سیل، مثل حوادثی که اتفاق می‌افتد. این سرعت عمل خیلی چیز مهمی است. این که یک جایی زلزله بشود، سیل بیاید مسئولین خودشان را بلافاصله آنجا برسانند و بالای سر کار بایستند و کار را سامان بدهند این خیلی چیز باارزشی است. رئیس‌جمهور محترم از سفر خارجی برگشتند بلافاصله رفتند کرمان سراغ سیل زده‌ها و [مانند] اینها. یا وزیر محترم چند روز میرود بالای سر یک کاری می‌ایستد، اینها مهم است این یکی از توفیقات شماست که این نشاندهنده‌ هم‌درد بودن دولت با مردم و در میدان بودن دولت است، این هم یک توفیق است.

ایشان در ادامه بیانات خود فرمودند: توفیق دیگر دولت، جوانگرایی درمجموعه‌ اجرایی کشور است. این موجب می‌شود که حلقه‌ فرسوده‌ مدیران باز بشود، یک نفس تازه‌ای به دستگاه‌های اجرایی کشور دمیده بشود؛ این خیلی چیز خوبی است. این را حفظ کنید. البته جوان‌ها هم در مواردی اشتباه می‌کنند اما می‌ارزد اینکه بدنه‌ اجرایی کشور یا تقنینی کشور با روح جوان اداره بشود. این خطاها به تدریج برطرف خواهد شد و ان‌شاء‌الله مدیران قوی خوبی تربیت خواهند شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خاطر نشان کردند: توفیق دیگر شما این است که این دولت از فرافکنی و بهانه ‌تراشی احتراز کرده. مسئولیت‌پذیر بوده. ما نشنیدیم در این مدت از مسئولین محترم دولتی که بگویند آقا نمی‌گذارند کار کنیم، اختیار نداریم. از این حرف‌ها نشنیدیم از شما. این مسئولیت‌پذیری خیلی چیز خوبی بود. یکی از توفیقات شما برجسته شدن شعارهای انقلاب، شعارهای اسلام مثل عدالت‌طلبی، مثل پرهیز از اشرافیگری، حمایت از مستضعفان، استکبارستیزی است، اینها شعارهای اصلی انقلاب است. اینها در زبان‌ها برجسته‌تر شده واضح‌تر شده و این خیلی چیز خوبی است.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم، شرطی کردنِ جامعه و نگاه به بیرون تا میزان زیادی کاسته شده است، تأکید کردند: یک توفیق دیگر این دولت این بود که جامعه را از حالت چشم‌انتظاری و نگاه به بیرون خارج کرد. از اینکه دائم منتظر باشیم ببینیم دیگران درباره‌ ما چه می‌گویند چه تصمیم می‌گیرند چه کار می‌خواهند بکنند، از این حالت خارج شده. به ظرفیت‌های داخل کشور اهمیت داده شده روی آنها تکیه شده و کار دارد می‌شود؛ اینکه بگویند که حالا باید حتماً با فلان کشور ارتباط برقرار کنیم تا مشکلات‌مان حل بشود یا فلان گره باید از فلان جا باز بشود تا مشکلات ما حل بشود این خیلی برای کشور مضر است. این شرطی کردن حوادث کشور و در انتظار دیگران نگه داشتن چیز بدی است که این الحمداللّه در دولت شما به میزان زیادی کاسته شده.

ایشان در ادامه تأکید کردند: بخش مسکن یکی از اولویت‌هاست. مسکن خیلی مسئله‌‌ مهمی است. اولاً خود حرکت در بخش مسکن ایجاد اشتغال می‌کند. خود ورود در قضیه‌ مسکن برای تعداد زیادی از افرادی که کارشناس این مسائل هستند، شغل ایجاد می‌کند. ثانیاً در مسئله‌ مسکن ما به خارج وابستگی نداریم. زمینش مال خودمان است، مصالحش مال خودمان است، طراحی اینها مال خودمان است. بنابراین به مسئله‌ مسکن باید رسید. ما در قضیه‌ مسکن خیلی عقبیم. نتایجش را هم دارید میبینید. قیمت خانه، اجاره‌ی خانه سرسام‌آور است. خب مردم واقعاً در زحمتند. یکی از اولویت‌های قطعی در مسائل اقتصادی، بخش مسکن است. 


پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر انقلاب
نظرات

نام و نام خانوادگی

آدرس ایمیل

نظر شما

X
آگهی تبلیغاتی