آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 102551
تاریخ انتشار :
اعتراف نامزد نخست‌وزیری به بحران انرژی در انگلیس

اعتراف نامزد نخست‌وزیری به بحران انرژی در انگلیس

وزیر دارایی سابق انگلیس اعتراف کرد اگر بسته کمک مالی افزایش پیدا نکند، میلیون‌ها انگلیسی از جمله بسیاری از مستمری‌بگیران در فقر فرومی‌روند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: ریشی سوناک، نامزد سمت نخست وزیری در انگلیس گفت، بحران انرژی این کشور، میلیون‌ها نفر را در زمستان امسال به فقر خواهد کشاند، مگر اینکه دولت برای کمک به خانواده‌هایی که در پرداخت قبوض انرژی مشکل دارند، پول بیشتری اختصاص دهد.

وزیر دارایی پیشین انگلیس با لیز تراس، وزیر خارجه، ماه آینده، برای تصدی پست نخست وزیری این کشور رقابت می کنند و برنده زمانی قدرت را به دست می گیرد که اقتصاد این کشور با رکود طولانی مدت مواجه است و با تورم فزاینده انرژی دست و پنجه نرم می کند.

سوناک در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اولین قانون هر بحرانی این است که بپذیرید که با آن مواجه هستید ما با بحران انرژی مواجه هستیم.»

«من از افرادی که برای پرداخت قبوض خود در این زمستان به کمک فوری نیاز دارند، حمایت خواهم کرد؛ عدم موفقیت در انجام این کار، میلیون ها نفر از جمله بسیاری از مستمری بگیران را به سوی فقر سوق می‌دهد.»

سوناک به دنبال این است که از جاروجنجال عمومی در مورد انرژی برای دلپذیرتر کردن استدلال خود علیه کاهش فوری مالیات استفاده کند، این در حالی است که رقیب او، لیز تراس همچنان استدلال می‌کند که کاهش هرچه زودتر مالیات‌ها، بهترین راه خروج از فشار فعلی است.

سوناک با وعده افزایش بسته کمک مالی ۱۵ میلیارد پوندی موجود برای کمک به انگلیسی ها در پرداخت هزینه های انرژی از لیز تراس پیشی گرفته است. پیش بینی می شود که هزینه های انرژی در انگلیس تا آوریل ۲۰۲۳ بیش از ۱۵۰ درصد رشد کند.


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.