آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 100112
تاریخ انتشار :
نخستین همایش صنعت قیر ایران فردا برگزار می‌شود

نخستین همایش صنعت قیر ایران فردا برگزار می‌شود

رئیس انجمن قیر ایران گفت: فردا نخستین همایش صنعت قیر ایران در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار خواهد شد.

نورنیوز -گروه اقتصاد: داود محمدی با اشاره به برگزاری همایش صنعت قیر ایران اظهار کرد: راه توسعه از توسعه راه‌ها می‌گذرد و از الزامات توسعه راه‌ها، داشتن قیر با کیفیت است.

او افزود: ایران اکنون در رتبه چهارم جهان و نخست خاورمیانه از نظر تولید قیر قرار دارد. صادرات این محصول، با ارزآوری سالانه ۱.۵میلیارد دلار، رتبه نهم صادرات کشور را به خود اختصاص داده است. واحدهای فعال با بالاترین استانداردها، قیر خود را تولید می‌کنند و اینکه امروز ایران رتبه چهارم صادرات قیر را کسب کرده، از بالا بودن کیفیت قیر تولیدی آن نشئت می‌گیرد.

به گفته رئیس انجمن قیر ایران، مشتریان بین‌المللی نیز، به علت کیفیت خوب است که با وجود تحریم، دست از خرید قیر ایران برنمی‌دارند، اما اکنون بخشی از ۷۰ واحد تولیدی قیر به علت مشکلات حاکم بر تولید، از مدار خارج و دچار مشکلاتی همچون کمبود نقدینگی و بلوکه شدن سرمایه‌هایشان شده‌اند.

محمدی بیان کرد: قرار است نخستین همایش صنعت قیر ایران در هفته صنعت و معدن و در سالروز راه‌اندازی انجمن قیر ایران برگزار شود. این همایش، نخستین رویداد در صنعت قیر خواهد بود که قبلاً جایگاه خود و اقدامی که می‌تواند در توسعه داشته باشد را نمود نداده است.

او عنوان کرد: فردا (چهارشنبه ۱۵ تیر) از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ بعد از ظهر، نخستین همایش صنعت قیر ایران در مرکز همایش‌های صدا و سیما با حضور فعالان صنعت قیر، معاونان وزارت نفت و راه و شهرسازی، اساتید دانشگاهی و تحلیلگران اقتصادی برگزار خواهد شد. در این همایش، به علت نقش دانش‌بنیان‌ها و علم نانو در صنعت قیر، نماینده ستاد نانو ریاست جمهوری و محققان و پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت در حوزه شیمی نیز حضور خواهند داشت.

رئیس انجمن قیر ایران خاطرنشان کرد: در خلال نخستین همایش صنعت قیر، نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و سرمایه‌گذاری‌های صنعت قیر و همچنین پروژه‌های در دست اجرا و عملکرد پالایشگاه‌های تولیدکننده قیر برگزار می‌شود که در این نمایشگاه، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اقدامات وزارت نفت در حوزه قیر، ستاد نانو ریاست جمهوری نقش علم نانو در صنعت ساختمان و مرکز تحقیقات راه و مسکن وزارت راه و شهرسازی، آخرین اطلاعات در این حوزه را ارائه خواهند کرد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.