هشدار وبسایت ضدایرانی به ترامپ درباره مواجهه نظامی با ایران

ایران توانایی جنگی نامتقارن فوق العاده قوی در چندین منطقه دارد که حمله به ایران را تبدیل به کابوس طولانی و پر هزینه مالی و جانی برای آمریکا و متحدانش خواهد کرد.

وبسایت ضد ایرانی

نورنیوز ـ گروه بین الملل: «تد گالن کارپنتر»، همکار ارشد مطالعات امنیتی در انستیتو «کتو» در مطلبی در وبسایت ضدایرانی «نشنال اینترست»، نوشت: رفتار شوالیه وار «ترامپ» در خصوص جنگ با ایران نگران کننده است، او مرتکب همان تصمیم نادرست درباره عراق و ویتنام در سالهای دور شده است.

او می افزاید: استراتژی ترامپ می تواند به جنگی تبدیل شود که صدمات جدی به ایالات متحده وارد خواهد کرد.

این تحلیلگر در ادامه به نقل از «جیمز استیوردیس» دریاسالار بازنشسته آمریکایی می نویسد: ایران توانایی جنگی نامتقارن فوق العاده قوی در چندین منطقه دارد. حملات سایبری، تاکتیک قایق های کوچک، زیردریایی های دیزل، نیروهای ویژه و موشک های کروز سطح به سطح، همه دارایی های سطح بالای ایران هستند که در استفاده از آنها در منطقه خاورمیانه بسیار کار آزموده اند.

کارپنتر می افزاید: بهره گیری ایران از شبکه متحدین سیاسی و نظامی شیعه در خاورمیانه، روابط بسیار نزدیک با حزب الله در لبنان و چندین گروه شبه نظامی شیعه در عراق، نقش احتمالی اکثریت خشمگین و مظلوم شیعه در بحرین و… حمله به ایران را تبدیل به کابوس طولانی و پر هزینه مالی و جانی برای آمریکا و متحدانش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *